Ադրբեջանական կայքի խմբագիրն անպատվել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական իշխանամետ haqqin.az եւ virtualaz.org լրատվական կայքերի գլխավոր խմբագիր Էյնուլլա Ֆաթուլլաեւը հանդես է եկել այդ երկրի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Հաջիեւի հասցեին վիրավորական հայտարարություններով:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ֆաթուլլաեւը Հաջիեւին «սովորական ձուլակոճղ – чушка» է անվանել այն բանի համար, որ վերջինս հերքել է Բեյրութում Ադրբեջանի դեսպանատունը հայկական թաղամասում գտնվելու մասին իր կայքի տեղեկատվությունը:
Ֆաթուլլաեւը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ում Հաջիեւի նման «չուշկաներ» են աշխատում (ի դեպ, խորհրդային շրջանում Բաքվում բնակվող այլազգիներն ադրբեջանցիներին «չուշկա» էին անվանում):
Ֆաթուլլաեւը Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլման Մամեդյարովին մեղադրել է այն բանում, որ Բեյրութում Ադրբեջանի դեսպանատունը նա բացել է «140 հազար բնակչությամբ հայկական թաղամասում»: Նրա խոսքով` թաղամասը հայկական լինելուց բացի նաեւ «աղքատ» է, եւ ԱԳՆ-ը հենց այդտեղ է դեսպանատուն բացել «փող խնայելու եւ այդ միջոցով յուրացումներ» անելու համար:
«Հայտնի քաղաքագետ Զարդուշտ Ալիզադեի խոսքով` Բաքվում «չուշկա» անվանում են քարանձավային մշակույթի կրողներին: Դա այնպիսի հասկացություն է, որտեղ կա շատ ստորություն, տխմարություն եւ բթամտություն… եւ շատ դատարկ տեղ: Եւ ահա, դեսպանների էջերն անխտրաբար ընթերցող այդ մարդիկ, որոնց հետագայում ավանակներ են հայտարարում, գլխավորում են Ադրբեջանի մեր բազմաչարչար ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայությունը: Ներեցեք մեզ, Հիքմեթ Հաջիեւ, որ մինչ այսօր հանդուրժում ենք ձեր գոյությունը…», -կայքում գրում է Ֆաթուլլաեւը:

YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS. The editor in chief of Azerbaijani pro-governmental haqqin.az and virtualaz.org, Eynulla Fatullayev, addressed offensive statements to the Azerbaijani Foreign Ministry spokesmanHikmet Hajiev.
As “Armenpress” reports, Fatullayev called Hajiev an “ordinary pig” for refuting the information of his website that the Embassy of Azerbaijan in Beirut is located in the Armenian district.
Fatullayev announced that “pigs” like Hajiev work in the MFA of Azerbaijan.
Fatullayev accused the Foreign Minister of Azerbaijan, ElmarMammadyarov, for opening the Azerbaijani Embassy in Beirut “in an Armenian district with a population of 140 thousand”. According to him, the district, except being Armenian, is also “poor” and the MFA opened the Embassy right there “in order to save money and misappropriate them”.
“According to the prominent political analyst Zardusht Alizadeh, people with cage culture are referred as “pigs”. It is a concept full of meanness and stupidity… and a lot of empty space. And such people lead the press service of the Azerbaijani MFA. Excuse us, Hikmet Hajiev, for tolerating you up till now”, Fatullayev writes in the website.