Ադրբեջանական բանակը ենթասպա է կորցրել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հյուսիսարեւելյան սահմանում տեղակայված զորամասերից մեկի ենթասպա Իբրահիմ Իսմայիլ օղլու Օսմանովը, ով երեք օր առաջ վիրավորվել էր, մահացել է զինվորական հոսպիտալում:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները` հղում կատարելով Ադրբեջանի ՊՆ աղբյուրներին:
Ըստ տեղեկությունների` Կախի շրջանից զինծառայության զորակոչված Իբրահիմ Օսմանովը հրազենային վիրավորումներ էր ստացել կրծքի շրջանում:
Ադրբեջանի ՊՆ-ն չի մեկնաբանել փաստը: Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը չէր հայտնել նաեւ ենթասպայի վիրավորվելու մասին:
Թեեւ Ադրբեջանը շարունակում է սեփական զինուժում գրանցված մահվան դեպքերի եւ արտակարգ պատահարների մասին տեղեկությունները թաքցնելու քաղաքականությունը, այդուհանդերձ ՀՀ ՊՆ եւ ԼՂՀ ՊԲ կողմից սեփական միջոցներով ձեռք բերված տեղեկությունների համաձայն` տարվա սկզբից մինչ այժմ ադրբեջանական բանակի կորուստը կազմել է առնվազը 92 զինծառայող եւ 31-ից ավելի վիրավոր:

YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. İbrahim ismailoğlu Osmanov, Azerbaijani junior officer of Azerbaijani Ministry Defense military unit which is located on northeastern border of the Nagorno Karabakh Republic, who had been injured 3 days earlier, died at a military hospital. Armenpress reports the abovesaid, referring to Azerbaijani media citing Azerbaijan Defense Ministry sources.
According to the information, İbrahim Osmanov, who had been called out for service from Qakh District had gunshot wounds in the chest area.
The Ministry of Defense of Azerbaijan made no comments on the aforementioned. The Ministry had not informed about the injury of the junior officer.
Though Azerbaijan goes on with its policy concealing injury and emergency cases in its armed forces, according to the information acquired by the sources of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and Karabakh Defense Army, at least 92 soldiers of the Azerbaijani Armed Forces have died and more than 31 have been injured since the beginning of the year.