Հակառակորդը մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 12 հազար կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Պաշտպանության բանակիօպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հուլիսի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից և տարբեր տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 12 հազար կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջպահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրված հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների արդյունքում` ՊԲ-ն կորուստ չի ունեցել:

STEPANAKERT, JULY 25, ARMENPRESS: According to the operative data, provided by the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, within July 19-25 the rival violated the ceasefire regime for about 900 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies. The Press Service of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic informed Armenpress that during that period more than 12,000 shots were made towards our troops from weapons of different caliber, including 60 and 82 mm grenade launchers and mine throwers.
The frontier troops of the Defense Army of Artsakh gave an adequate response to the rival’s aggressive actions and made the necessary steps to organize confidently the protection of the military positions of the entire line of contact.
In the result of the ceasefire regime violations during the last week, the Defense Army did not have any casualties.