Լեյլա Ալիևայի պատգամավորի թեկնածու առաջադրվելու մասին լուրերը հերքվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հեյդար Ալիև հիմնադրամ»-ից հերքել են նախօրեին տարածված լուրերն այն մասին, որ Ադրբեջանի գործող նախագահ Իլհամ Ալիևի դուստրը՝ Լեյլա Ալիևան, ով նաև այդ հիմնադրամի փոխտնօրենն է, իշխող «Յենի Ազերբայջան» կուսակցության կողմից առաջադրվելու է որպես պատգամավորի թեկնածու: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է ադրբեջանական Haqqin.az-ը:
Հիմնադրամից տարածած հաղրդագրության մեջ նշվել է, որ թեպետ Ալիևան շատ ակտիվ հասարակական-քաղաքական կյանքով է ապրում, սակայն տեղեկատվությունն այն մասին, որ նա պատրաստվում է առաջադրվել խորհրդարանական ընտրություններում, անհիմն է:
Ավելի վաղ ադրբեջանական modern.az-ը գրել էր, որ իշխող կուսակցության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Սիյավուշ Նովրուզովը հայտնել է, թե Ալիևի դստեր թեկնածությունը 2015 թվականի նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում կառաջադրի իշխող «Յենի Ազերբայջան» կուսակցությունը:Նա տեղեկացրել էր, թե Լեյլա Ալիևայի թեկնածության առաջադրման հարցում կուսակցության անդամները միակարծիք են:

News on Leyla Aliyeva’s candidacy in elections to the Milli Majlis denied
YEREVAN, JULY 7, ARMENPRESS. The “Heydar Aliyev Foundation” has denied the news that Leyla Aliyeva will be nominated a candidate from the ruling Yeni Azerbaycan Party (YAP) for the upcoming November elections to the Milli Majlis. As Armenpress informs, the aforementioned was reported by Haqqin.az.
It was mentioned in the official statement of the foundation that though Aliyeva leads a very active socio-political life, the information that she will be nominated a candidate for the parliamentary elections is groundless.
Earlier it was published in modern.az that Deputy Executive Secretary of the ruling party - Siyavush Novruzov - said that party members expressed their desire to nominate Leyla Aliyeva as YAP candidate for the upcoming parliamentary elections unanimously.