Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիա
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը հուլիսի 3-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Կլոդ Բարտոլոնի, Ֆրանսիայի կառավարության ղեկավար Մանյուել Վալսի, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ:
Հովիկ Աբրահամյանը կայցելի Փարիզի քաղաքապետարանում բացված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդես, Ֆրանսիայում ու Եվրոպայում Հայ Առաքելական եկեղեցու առաջնորդարան, կհանդիպի ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի վարչապետները ֆրանսիական Ալֆորվիլ քաղաքում կմասնակցեն հայկական դպրոցի բացման արարողությանը:

Премьер-министр Армении с рабочим визитом отправится во Французскую Республику
Возглавляемая премьер-министром Армении Овиком Абрамяном правительственная делегация 3 июля с двухдневным рабочим визитом отправится во Французскую Республику.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, премьер-министр проведет встречи с председателем Национального Собрания Франции Клодом Бартолоном, главой правительства Франции Мануэлем Вальсом, мэром Парижа Анн Идальго.
Овик Абрамян посетит открывшуюся в мэрии Парижа выставку, посвященную 100-летней годовщине Геноцида армян, епархию Армянской Апостольской Церкви во Франции и Европе, встретится с представителями армянской общины Франции.
Премьер-министры Армении и Франции во французском городе Альфорвиле примут участие в церемонии открытия армянской школы.