Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիա
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը հուլիսի 3-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Կլոդ Բարտոլոնի, Ֆրանսիայի կառավարության ղեկավար Մանյուել Վալսի, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ:
Հովիկ Աբրահամյանը կայցելի Փարիզի քաղաքապետարանում բացված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդես, Ֆրանսիայում ու Եվրոպայում Հայ Առաքելական եկեղեցու առաջնորդարան, կհանդիպի ֆրանսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի վարչապետները ֆրանսիական Ալֆորվիլ քաղաքում կմասնակցեն հայկական դպրոցի բացման արարողությանը:

PM Hovik Abrahamyan on official visit to France
YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. A delegation of the Government of Armenia headed by Prime Minister Hovik Abrahamyan will be on a three-day official visit to France from July 3 through to July 5.
The Prime-Minister will meet with Claude Bartolone, the Chairman of the French National Assembly, Manuel Vals, the French Prime Minister, and Anne Hidalgo, the Mayor of Paris, sources from the Press Office of the Government of Armenia told Armenpress.
Hovik Abrahamyan will visit an exhibition at the Paris Town Hall dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide, the prelacy of the Armenian Apostolic Church in France and Europe. He will also meet with the members of the Armenian Community in France.
The French and Armenian Prime Ministers will attend the opening ceremony of an Armenian school in Alfortville.