Արտաշատցի սամբիստը Գառնիկ Հովհաննիսյանի հուշամրցաշարում զբաղեցրել է երրորդ տեղը
ԱՐՏԱՇԱՏ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանում հունիսի 14-ին անցկացված սամբոյի աշխարհի առաջին հայ չեմպիոն Գառնիկ Հովհաննիսյանի 20-րդ հուշամրցաշարում արտաշատցի Կոլյա Կարապետյանը, ով հանդես էր եկել 62 կգ քաշային կարգում, նվաճել է բրոնզե մեդալ:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արարատի մարզի մենամարտային մարզաձեւերի ֆեդերացիայի նախագահ, Կ. Կարապետյանի մարզիչ Արթուր Հախումյանցն ասաց, որ երկու տարի առաջ Կարապետյանն այս հուշամրցաշարում նվաճել էր առաջին տեղը: «Սա մտածելու տեղիք է տալիս: Կոլյան պետք է բոլոր ուժերը ներդնի, քրտնաջան աշխատի` կրկին առավելագույն արդյունքի հասնելու եւ առաջին հորիզոնականներ զբաղեցնելու համար»,-ընդգծեց նա:
Հուշամրցաշարում, որին մասնակցում էին 19 տարեկանից բարձր ՀՀ եւ ԼՂՀ 78 ուժեղագույն մարզիկներ, Արարատի մարզը ներկայացրել էին երկու սամբիստ:

Арташатский самбист занял третье место в турнире памяти Гарника Ованнисяна
В 20-м турнире памяти первого армянского чемпиона мира Гарника Ованнисяна, проходящем в Ереване, арташатский самбист Коля Карапетян занял третье место.
В беседе с корреспондентом «Арменпресс» председатель федерации боевых искусств Арташата, тренер Карапетяна Артур Ахумян сказал, что 2 года назад он был победителем на этом турнире. «Это дает повод задуматься. Если Коля хочет достичь максимального результата – ему надо поработать»,- подчеркнул он.
В турнире принимали участие 78 спортсменов старше 20 лет из Армении и НКР. Арташатслую область представляли 2 самбистов.