Միշել Օբաման դարձել Է More հանդեսի հրավիրված խմբագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի կինը՝ Միշել Օբաման, դարձել Է կանանց համար նախատեսված More ամերիկյան հանդեսի ամառային թողարկման հրավիրված խմբագիրը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ասոշիեյթեդ պրես» գործակալությանը:
Ընթացիկ տարվա հուլիս-օգոստոսի թողարկումը, որի վրա աշխատել Է Օբաման, ԱՄՆ-ի վաճառասեղաններին կհայտնվի հունիսի 23-ին: Առաջին տիկինը կհայտնվի նաեւ հրատարակության շապիկի վրա:
«Դեռ երբեք առաջին տիկինը հանդես չի եկել հանդեսի հրավիրված խմբագրի դերում»,-գործակալությանը հայտարարել Է More-ի գլխավոր խմբագիր Լեսլի Ջեյն Սեյմուրը:
Նրա խոսքով՝ թողարկումը, որի վրա աշխատել Է Օբաման, արտացոլում Է «աշխարհի նրա տեսլականը»: Այսպես, շատ նյութեր նվիրված են այն թեմաներին, որոնցով զբաղվում Է առաջին տիկինը՝ երեխաների առողջ կենսաձեւը, աջակցությունը զինծառայողների ընտանիքներին, աղջիկների բարձրագույն եւ դպրոցական կրթությունը:
«Մինչեւ վերջին րոպեն նա ընթերցում Էր յուրաքանչյուր Էջը եւ խնդրում Էր ուղղումների մտցնել: Նա պետք Է ամբողջովին հավանություն տար ամեն ինչին»,-ճշտել Է Սեյմուրը:
Հանդեսի թողարկման վրա ԱՄՆ-ի նախագահի կինը աշխատել Է անվճար, հավելել Է More –ի գլխավոր խմբագիրը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Мишель Обама стала приглашенным редактором женского журнала
Супруга президента США Мишель Обама стала приглашенным редактором летнего выпуска женского американского журнала More. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомсообщает агентствоАссошиэйтед Пресс.
Выпуск заиюль-август текущего года, надкоторым работала Обама, окажется наприлавках вСША 23 июня. Первая леди также появится ина обложке издания.
"Еще никогда первая леди невыступала вроли приглашенного редактора журнала, тем более редактором небыла супруга действующего президента США",— заявила агентству главный редактор More Лесли Джейн Сеймур.
По ее словам, выпуск, надкоторым работала Обама, отображает "ее видение мира". Так, многие материалы посвящены темам, которыми занимается первая леди: здоровый образ жизни детей, поддержка семей военнослужащих, высшее образование ишкольное образование длядевочек.
"До последней минуты она прочитывала каждую страницу ипросила внести поправки. Она должна была полностью все одобрить ",— уточнила Сеймур.