ԱՄՆ-ում 92-ամյա կինը որդեգրել Է իր 76-ամյա զարմուհուն
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Տեխասի նահանգում 92-ամյա կինը որդեգրել Է 76-ամյա զարմուհուն, որին ավելի քան կես դար խնամել Է, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ABC ալիքին:
Դալլաս քաղաքի բնակչուհի Մյուրիել Քլեյթոնը հունիսի 9-ին պաշտոնապես դարձել Է իր 76-ամյա զարմուհու՝ Մերի Սմիթի մայրը, պաշտոնական ընթացակարգը տեղի Է ունեցել տեղի դատարանում:
Որդեգրումն ի վերջո պաշտոնապես ձեւակերպել Է երկու կանանց 60 տարի շարունակվող մայր-դուստր կապերը:
Հոր մահից հետո Սմիթը մնացել Էր ծանր հիվանդ մոր խնամքին: Քանի որ նա չԷր կարող ապահովել դստեր պատշաճ խնամքը, փաստորեն նրա ամբողջ հոգսը ստանձնել Է ավագ զարմուհին՝ Քլեյթոնը: Աղջիկը նրա տանը դաստիարակվել Է հարազատ երեխաների հետ մեկտեղ, բայց կինն ամբողջ կյանքում երազում Էր պաշտոնապես ձեւակերպել իր հարաբերությունները հոգեդստեր հետ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: в США 92-летняя женщина удочерила 76-летнюю двоюродную сестру
В американском штате Техас 92-летняя женщина удочерила 76-летнюю двоюродную сестру, закоторой ухаживала более полувека,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Жительница города Далласа Мюриел Клейтон официально стала мамой своей 76-летней кузины Мэри Смит вовторник, официальная процедура прошла вместном суде.
Удочерение поставило точку илишь официально оформило продолжающиеся 60 лет материнско-дочерние связи двух женщин.
После смерти отца Смит осталась напопечении тяжело больной матери. Поскольку та немогла обеспечить должный уход дочери, фактически всю заботу оней насебя взяла старшая двоюродная сестра Клейтон. Девочка воспитывалась вее семье наряду сродными детьми, ноженщина всю жизнь мечтала официально оформить свои отношения сприемной дочерью.