Apple ընկերությունը գործարկում Է Apple Music երաժշտական ծառայությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple ընկերությունը գործարկում Է Apple Music սեփական վճարովի երաժշտական հոսքային ծառայությունը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Apple-ի ղեկավար Թիմ Քուկը:
«Մենք գործարկում ենք Apple Music հոսքային երաժշտական ծառայությունը»,- հայտարարել Է Քուկը: Հունիսի 8-ին նա ելույթ Է ունեցել Սան Ֆրանցիսկոյում բացված Apple-ի մշակողների համաշխարհային խորհրդաժողովում (Worldwide Developers Conference, կամ WWDC): Դրանով իսկ ընկերությունն ստեղծել Է նոր ծառայություն, որը պետք Է մրցակցի այնպիսի հանրաճանաչ ծառայությունների հետ, ինչպիսին Spotify-ն Է:
Apple-ի նոր ծառայության ամսական բաժանորդագրությունը կկազմի 10-ից մինչեւ 15 դոլար: Ըստ որում ընկերությունը խոստանում Է երաժշտական նյութից օգտվելու լայն հնարավորություն: Սպասվում Է, որ Apple Music-ի հավելվածի տարբերակ կստեղծվի Android գործառնական համակարգի համար: Դա կլինի առաջին նման քայլն Apple-ի պատմության մեջ:
Միաժամանակ, ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, անցյալ տարի Apple-ի կողմից ձեռք բերված Beats ընկերության հիման վրա ստեղծվում Է Beats 1 շուրջօրյա երաժշտական ռադիոկայան՝ Լոս Անջելեսի, Նյու Յորքի եւ Լոնդոնի ստուդիաներով: Այն նույնպես Apple Music ծառայության բաղկացուցիչ մասն Է:

Компания Apple запускает музыкальный сервис Apple Music
Компания Apple запускает собственный платный музыкальный потоковый сервис - Apple Music. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс,oб этом объявил 8 июняглава Apple Тим Кук.
"Мы запускаем потоковый музыкальный сервис Apple Music", - заявил Кук. Он выступил на открывшейся в Сан-Франциско Всемирной конференции разработчиков Apple (Worldwide Developers Conference, или WWDC). Тем самым компания создала свою службу, которая должна составить конкуренцию таким популярным сервисам, как Spotify.
Месячная подписка на новый сервис Apple составит от $10 до $15. При этом компания обещает широкий доступ к музыкальному материалу. Ожидается, что будет создана версия приложения Apple Music для операционной системы Android. Это станет первым подобным шагом в истории Apple.
Одновременно на основе приобретенной Apple в минувшем году компании Beats создается круглосуточная музыкальная радиостанция Beats1 со студиями в Лос-Анджелесе, Нью-Йорке и Лондоне. Она также является составной часть службы Apple Music.