Միշել Օբաման դուստրերի հետ կայցելի Մեծ Բրիտանիա եւ Իտալիա
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի առաջին տիկինը՝ Միշել Օբաման եւ նախագահական զույգի դուստրերը՝ Մալիան եւ Սաշան, հունիսին կայցելեն Մեծ Բրիտանիա եւ Իտալիա, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Սպիտակ տան տարածած հաղորդագրությանը:
Մեկշաբաթյա ճամփորդության ընթացքում, որը կսկսվի հունիսի 15-ին, Միշել Օբաման դուստրերի հետ կայցելի Լոնդոն, Միլան, Վիչենցա եւ Վենետիկ: Լոնդոնում Միշելը ելույթ կունենա աղջիկների կրթության թեմայով, իսկ Միլանում կգլխավորի ԱՄՆ-ի պատվիրակությունը ԷՔՍՊՕ- 2015-ում: Վիչենցայում ԱՄՆ-ի առաջին տիկինը հանդիպում կունենա այնտեղ տեղաբաշխված ամերիկացի զինվորների հետ, իսկ Վենետիկում կայցելի տեսարժան վայրեր, հաղորդել է ՌԻԱ Նովոստին:

Семья президента США в июне посетит Великобританию и Италию
Супруга президента США Барака Обамы Мишель идочери президентской четы Малия иСаша посетят виюне Великобританию иИталию. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомсообщил Белый дом.
В ходе недельного путешествия, которое начнется 15 июня, первая леди США сдочерьми посетят Лондон, Милан, Виченцу иВенецию. В Лондоне Мишель Обама будет выступать натему образования длядевочек, ав Милане возглавит делегацию США наЭКСПО-2015. В Виченце первая леди встретится срасквартированными там американскими солдатами, ав Венецию отправится дляосмотра достопримечательностей.