Չինացի պիոներների հիմնի նոր տարբերակը Համացանցի հիթ Է դարձել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի պիոներների «Մենք կոմունիզմի ժառանգորդներն ենք» հիմնի նոր տարբերակը դարձել Է Համացանցի չինական սեգմենտի հիթը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է The Wall Street Journal թերթը:
ՉԺՀ-ի երիտասարդության կոմունիստական միությունը, որը ղեկավարում Է Չինաստանի պիոներական կազմակերպությունը, հայտնի երգի նորացված տարբերակը ներկայացրել Է հունիսի 1-ի՝ Երեխաների պաշտպանության օրվա առթիվ: Ինչպես նշում Է հրատարակությունը, «այդ տեսանյութում ամեն ինչ կա. անօդաչու սարքեր, մարմնամարզիկներ, կարմիր վզկապներ եւ Յաո Մինը (նշանավոր չինացի բասկետբոլիստ), Չինաստանում անչափ մեծ ժողովրդականություն վայելող TFBOYS երիտասարդական խումբը, Չինաստանի ժողովրդա-ազատագրական բանակի գեներալ Չի Հաոտյանը, ինչպես նաեւ քայլերթով անցնող հազարավոր երեխաներ»:
Հունիսի 1-ի երեկոյան հոլովակն արդեն 140 հազար ռետվիտներ Էր հավաքել ՉԺՀ-ում ժողովրդականություն վայելող Weibo սոցիալական ցանցում եւ մտել Համացանցի չինական սեգմենտի թոփ:
Չինաստանի պիոներական կազմակերպությունն ստեղծվել Է 1949 թվականին: Խատ կողմերով այն հիշեցնում Է խորհրդային պիոներիան. այն միավորում Է 6-ից մինչեւ 14 տարեկան 150 մլն երեխաների:

Новая версия гимна китайских пионеров стала хитом интернета
Новый вариант гимна китайских пионеров «Мы — наследники коммунизмаե стал хитом китайского сегмента интернета,как передает Арменпресс, об этом сообщаетThe Wall Street Journal.
Обновленную версию известной песни Коммунистический союз молодежи КНР, под управлением которого находится Пионерская организация Китая, представил к 1 июня — Дню защиты детей. Как отмечает издание, «в этом видео есть все: беспилотники, гимнасты, красные галстуки и Яо Мин (знаменитый китайский баскетболист), бешено популярная в Китае молодежная группа TFBOYS, генерал Народно-освободительной армии Китая Чи Хаотянь, а также тысячи марширующих детейե.
К вечеру 1 июня ролик набрал уже 140 тысяч ретвитов в популярной в КНР социальной сети Weibo и вышел в топ китайского сегмента интернета.
Китайская пионерская организация была создана в 1949 году. Во многих аспектах она напоминает советскую пионерию: в ней состоят дети в возрасте от 6 до 14 лет.