Google-ը հայտարարել Է Google Photos անսահմանաքանակ ֆոտոսերվիսի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Google ընկերությունը ներկայացրել Է Google Photos նոր ֆոտոսերվիսը, որը մասամբ կմրցակցի հանրաճանաչ Instagram հավելվածի հետ: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ծառայությունը ներկայացվել Է Google I/O-ի մշակողների համար ամենամյա խորհրդաժողովում:
Հավելվածը Google-ի տեխնոլոգիաներն օգտագործում Է անձանց ճանաչման համար՝ թույլ տալով լուսանկարները տեսակավորել ավտոմատ ռեժիմով եւ ավելի հարմար որոնել անհրաժեշտ լուսանկարները, օրինակի համար՝ օգտատիրոջ բոլոր լուսանկարները նրա երեխաների հետ, նույնիսկ եթե նա ոչ մի նշան չի դրել դրանց վրա:
Սակայն գլխավոր անակնկալը դարձել Է այն, որ Google Photos-ի օգտատերերը կարող են բարձր որակով պահել անսահմանաքանակ լուսանկարներ եւ տեսագրություններ՝ մինչեւ 16 մեգապիքսել լուսանկարների համար եւ մինչեւ 1080 p տեսագրության համար:

Google анонсировала безлимитный фотосервис Google Photos
Компания Google представила новый фотосервис Google Photos, который будет отчасти конкурировать с популярным приложением Instagram. Сервис анонсирован на ежегодной конференции для разработчиков Google I/O, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Приложение использует технологии Google для распознавания лиц, позволяя сортировать снимки в автоматическом режиме и удобнее искать нужные фотографии, к примеру все фотографии пользователя с его детьми, даже если он не ставил на них никаких отметок.
Однако главным сюрпризом стало то, что пользователи Google Photos смогут хранить безлимитный объем фото и видео в высоком качестве — до 16 мегапикселей для фото и до 1080p для видео.