Գերմանիայում թոշակառուին վերադարձրել են նրա պայուսակը՝ 34 հազար եվրո գումարով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայում թոշակառուին վերադարձրել են նրա մոռացած պայուսակը, որում եղել են 34 հազար եվրո կանխիկ գումար եւ խնայողական գրքույկը, որի հաշվին կար 10 հազար եվրո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 19-ին հայտնել են տեղի իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները:
Համբուրգի բնակիչն իր իրերը մետրոյի կայարաններից մեկի նստարանին Էր թողել դեռ մայիսի 17-ին: Գետնուղու աշխատակիցները գտել են նրա պայուսակը եւ հանձնել գտածոների բյուրո: Երբ նրանք տեսել են, որ պայուսակում մեծ գումար կա, որոշել են իրազեկել ոստիկանությանը: Այդ պահին արդեն կարգի պահապանների ձեռքին Էր թոշակառուից ստացված դիմումը: Նրա ունեցվածքը վերադարձվել Է մայիսի 19-ին: Ուշագրավ Է, որ հենց այդ օրը լրացել Է նրա 92-ամյակը. հիանալի նվեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Германии пенсионеру вернули забытую сумку с 34 тыс евро
В Германии пенсионеру вернули забытую им сумку, в которой находились 34 тыс евро наличными и сберегательная книжка с 10 тыс евро на счету. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс,об этом сообщили во вторник в местных правоохранительных органах.
Свои вещи житель Гамбурга оставил на скамейке на одной из станций метро еще в воскресенье. Сотрудники подземки нашли его сумку и сдали в бюро находок. После того, как они увидели, что в ней находится большая сумма денег, было принято решение известить полицию. Стражи правопорядка к тому моменту уже имели на руках заявление от пенсионера. Его имущество было ему возвращено во вторник. Примечательно, что именно в этот день ему исполнилось 92 года - отличный подарок на день рождения.