Բիլ Քլինթոնը կատակել Է Twitter-ում Բարաք Օբամայի նոր միկրոբլոգի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը Twitter-ում հեգնական մեկնաբանություններ Է գրել Twitter-ում ԱՄՆ-ի գործող ղեկավար Բարաք Օբամայի նոր միկրոբլոգի առթիվ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Նախօրյակին Բարաք Օբաման ստեղծել Է @POTUS (President ofthe United States – ԱՄՆ-ի նախագահ) անվամբ բլոգը: https://twitter.com/POTUS «Ողջու՛յն, Twitter: Բարաքն Է: Իրո՛ք: Վեց տարի հետո ինձ վերջապես սեփական ակաունտ տվեցին»,- գրել Է ԱՄՆ-ի նախագահն իր առաջին հաղորդագրության մեջ:
Դրան ի պատասխան Բիլ Քլինթոնը հետաքրքրվել Է, թե ինչ կլինի Օբամայի միկրոբլոգը, երբ նա հեռանա պաշտոնից. «Բարի գալուստ @Twitter, @POTUS!: Մի հարց. նիկը կմնա՞ Սպտակ տանը կից»:
«Լավ հարց Է, @billclinton: Նիկնեյմը գնում Է Սպիտակ տան հետ: Չգիտե՞ս որեւԷ մեկին, ում հարկավոր լինի @FLOTUS? (First Lady Of the United States, Միացյալ Նահանգների առաջին տիկին)-ը»,- կատակին կատակով պատասխանել Է Բարաք Օբաման:
ԱՄՆ-ի նախագահն արդեն մի միկրոբլոգ ունի Twittert-ում՝ @BarackObama, այն վարում են ԱՄՆ-ի նախագահի վարչակազմի աշխատակիցները, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Билл Клинтон пошутил над новым блогом Барака Обамы в Twitter
Бывший президент США Билл Клинтон написал ироничный комментарий вTwitterкновому микроблогу действующего американского лидера Барака Обамы,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Накануне Барак Обама создал блог подименем @POTUS (President ofthe United States – президент США). https://twitter.com/POTUS "Привет, Twitter! Это Барак. Правда! Спустя шесть лет мне наконец-то дали собственный аккаунт",— написал президент США всвоем первом посте.
В ответ наэто Билл Клинтон поинтересовался, что станет смикроблогом Обамы после его ухода споста: "Добро пожаловать в @Twitter, @POTUS! Один вопрос: ник останется приБелом доме?".
"Хороший вопрос, @billclinton. Никнейм идет вместе сБелым домом. Не знаешь кого-нибудь, кому нужен аккаунт @FLOTUS? (First Lady Of the United States, первая леди Соединенных Штатов)",— отшутился Барак Обама.
У американского президента уже есть один микроблог вTwitter –@BarackObama, его ведут сотрудники администрации президента США.