Բրիտանացին համալսարանն ավարտել Է ընդունվելուց 35 տարի հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի թոշակառու Ռեյ Ռեդիկը համալսարանն ավարտել Է ընդունվելուց 35 տարի հետո: Արեւմտյան Սուսեքսի կոմսության 67-ամյա բնակիչը բակալավրի աստիճանն ստացել Է Բրայթոն քաղաքում (Արեւելյան Սուսեքսի կոմսություն) կայացած հանդիսավոր արարողության ժամանակ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
1963 թվականին Ռեդիկը, որն այդ ժամանակ 15 տարեկան Էր, թողել Է դպրոցը եւ ընդունվել աշխատանքի: 1980 թվականին նա սկսել Է տնտեսագիտության դասընթաց ուսումնասիրել Բաց համալսարանում: Ուսումնառության վեց տարուց հետո նա որոշել Է ակադեմիական արձակուրդ վերցնել, որը ձգվել Է 23 տարի:
2009 թվականին վերադառնալով ուսման, բացի տնտեսագիտական գիտակարգերից, Ռեդիկը որոշել Է ուսումնասիրել նաեւ իսպաներեն:
Նա պատմել Է, որ իր աշխատանքային պրակտիկայի ընթացքում հասցրել Է աշխատել հացթուխ եւ Թագավորական հրետանու հրաձիգ: Իր կարիերան Ռեդիկն սկսել Է վաճառողի պաշտոնից: «Ես թողեցի դպրոցը եւ սկսեցի առեւտրով զբաղվել, ինչպես բանվոր դասակարգի ընտանիքներից շատերի տղաները»,- նշել Է նա:

Британец окончил университет спустя 35 лет после поступления
Пенсионер из Великобритании Рей Реддик окончил университет спустя 35 лет после поступления. 67-летний житель графства Западный Суссекс получил степень бакалавра на торжественной церемонии в городе Брайтон (графство Восточный Суссекс).
В 1963 году Реддик, которому на тот момент было 15 лет, бросил школу и устроился на работу. В 1980 году он начал изучать курс экономики вОткрытом университете. Спустя шесть лет обучения он решил взять академический отпуск, который растянулся на 23 года.
Вернувшись к учебе в 2009 году, кроме экономических дисциплин, мужчина решил изучать еще и испанский язык.
Реддик рассказал, что за время своей трудовой практики успел поработать пекарем и стрелком Королевской артиллерии. Свою карьеру мужчина начал с должности продавца. «Я оставил школу и начал торговать, как большинство мальчишек из семей рабочего классаե, — отметил мужчина.