Երեք ցենտներով նիհարած բրիտանացուց 21 կիլոգրամ ավելորդ մաշկ են հեռացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի բնակիչ Փոլ Մեյսոնից, որը երեք ցենտներով նիհարել Է հանուն իր սիրեցյալի, բժիշկները հեռացրել են 21 կիլոգրամ կախ ընկած մաշկ: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է The Daily Mirror-ը: Վիրահատությունը կատարվել Է Նյու Յորքի Lenox Hill հիվանդանոցում եւ տեւել Է իննուկես ժամ:
54-ամյա Մեյսոնի հարսնացուն՝ 41-ամյա Ռեբեկա Մաունթինը, պատմել Է, որ իր փեսացուն գերազանց Է տարել վիրաբուժական ընթացակարգը եւ այժմ վերականգնման բուժընթաց Է անցնում: Նրա խոսքով՝ դուրս գրվելուց հետո նա Նյու Յորքում կանցկացնի եւս շուրջ չորս շաբաթ:
Մեյսոնը, որը կշռում Էր 445 կիլոգրամ, որոշել Է նիհարել 2013 թվականին Facebook-ում Մասաչուսեթսից Ռեբեկա Մաունթինի հետ ծանոթանալուց հետո: Տղամարդու խոսքով՝ սկզբում ինքը նույնիսկ չԷր կարծում, թե իրենց միջեւ կարող են ռոմանտիկ հարաբերություններ հաստատվել, սակայն Skype-ով զույգի առաջին իսկ զրույցը ձգվել Է մինչեւ 4,5 ժամ:
Նշվում Է, որ Ռեբեկա Մաունթինը կշռում Է շուրջ 50 կիլոգրամ: Այն բանից հետո, ինչ Մեյսոնը նիհարել Է, նրա քաշը կազմել Է 140 կիլոգրամ:

Похудевшему на три центнера британцу удалили 21 килограмм лишней кожи
Жителю Великобритании Полу Мейсону, похудевшему на три центнера ради возлюбленной, врачи удалили 21 килограмм обвисшей кожи. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на The Daily Mirror. Операция прошла в больнице Lenox Hill в Нью-Йорке и заняла девять с половиной часов.
Невеста 54-летнего Мейсона, 41-летняя Ребекка Маунтин, рассказала, что ее жених отлично перенес хирургическую процедуру и сейчас проходит курс восстановления. По ее словам, после выписки он проведет в Нью-Йорке еще около четырех недель.
Мейсон, который весил 445 килограммов,решил похудетьпосле знакомства в 2013 году в Facebook с Ребеккой Маунтин из Массачусетса. По словам мужчины, сначала он даже не думал, что между ними могут завязаться романтические отношения, однако первый же разговор пары по Skype растянулся на 4,5 часа.
Отмечается, что Ребекка Маунтин весит около 50 килограммов. После того как Мейсон похудел, его вес составил 140 килограммов.