Microsoft-ը Windows 10 պլատֆորմից օգտվող մեկ միլիարդ սարք Է խոստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սարքերի թիվը, որոնցում կտեղակայվի Windows 10 պլատֆորմը, մինչեւ 2018 ֆինանսական տարին կգերազանցի մեկ միլիարդը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Build 2015-ի մշակողների համար խորհրդաժողովի բացման ժամանակ հայտարարել Է Microsoft-ի գործառնական համակարգերի գծով փոխնախագահ Թերի Մայերսոնը:
«Մենք Windows 10-ով մեկ միլիարդ սարք ենք ակնկալում պլատֆորմի գործարկումից երկու - երեք տարի հետո: Աշխարհում գործառնական համակարգերի ոչ մի տարբերակ օգտատերերի այսպիսի բազա չունի»,- ասել Է Մայերսոնը՝ հիշեցնելով, որ Andoid-ի կամ iOS-ի առանձին ռելիզներից ոչ մեկն առայժմ այս նշագծին չի հասել:

Microsoft обещала миллиард устройств на Windows 10
Число устройств, на которые будет установлена платформа Windows 10, превысит один миллиард к 2018 финансовому году. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru,об этом на открытии конференции для разработчиков Build 2015 заявил вице-президент по операционным системам Microsoft Терри Майерсон.
«Мы ожидаем миллиарда устройств на Windows 10 через два-три года после запуска платформы. Ни одна версия операционных систем в мире не имеет такой пользовательской базы», — сказал Майерсон, упомянув, что ни один из отдельных релизов Android или iOS этой отметки пока не достиг. 2018 финансовый год у компании начинается с июля 2017 года.