Արտաշատցի ըմբիշը Կալինինգրադում վաստակել է բրոնզե մեդալ
ԱՐՏԱՇԱՏ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կալինինգրադում վերջերս կայացած ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական միջազգային մրցաշարում Արտաշատի Ռազմիկ Գոլեցյանի անվան օլիմպիական հերթափոխի մարզադպրոցի սանը վաստակել է բրոնզե մեդալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց մարզադպրոցի տնօրեն Գրիգոր Սիմոնյանը, վերոհիշյալ մրցաշարում 54 կգ քաշային կարգում հանդես եկած Նարեկ Հովհաննիսյանը նախորդ տարի նույնպես վաստակել էր բրոնզե մեդալ` մասնակցելով ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը:
Սիմոնյանը բարձր գնահատեց Հովհաննիսյանի մրցելույթը` նման մրցաշարում բարձրարվեստ գոտեմարտեր ցուցադրելու համար, ինչը մեծ պատիվ է բերում իրենց մարզադպրոցին: Դպրոցի տնօրենը նշեց նաեւ, որ Հովհաննիսյանը մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի կազմում ընդգրկված միակ մարզիկն էր, որ դարձավ մեդալակիր:

Арташатский борец завоевал в Калининграде бронзовую медаль
На недавно состоявшемся в Калининграде международном молодежном турнире питомец Спортшколы олимпийского резерва имени Размика Голецяна города, борец вольного стиля Арташат Нарек Ованнисян завоевал бронзовую медаль
Как сообщил «Арменпресс» директор школы Григор Симонян, Нарек Ованнисян выступил в категории 54 кг; в прошлом году на первнстве Европы он также удостоился бронзовой награды.
Симонян высоко оценил успех Нарека Ованнисяна, который послужил чести их школы. Он также сообщил, что Нарек Ованнисян стал единственным из состава сборной Армении, кто завоевал призовое место на этих соревнованиях.