Air Malta ավիաընկերության օդաչուն երկնքում երկու սիրտ Է «նկարել»
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: FlightRadar կայքի օգտատերերը, որը թույլ Է տալիս հետեւել ինքնաթիռների թռիչքներին, նկատել են, որ Air Malta ավիաընկերության օդանավը Միջերկրական ծովի երկնքում երկու սրտերի ուրվագծեր Է «նկարել»: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասվում Է կայքի պաշտոնական Twitter-ում:
Ավիաընկերությանը պատկանող Airbus A319-111-ը Մալթայի Լուկա քաղաքից մեկնել Է ապրիլի 14-ի երեկոյան: Նախ օդաչուն որպես թռիչքի հետագիծ Է ընտրել մեկ մեծ սիրտ, իսկ այնուհետեւ դրան ավելացրել Է երկրորդը, բայց փոքր չափի: Դրանից հետո ինքնաթիռը հետ Է վերադարձել Մալթայի օդանավակայան:
Twitter-ի օգտատերերից ոմանք ավիաընկերությանը կասկածել են այն բանում, թե թռիչքը գովազդային բնույթ Էր կրում: Մյուսներն Էլ կարծում են, թե, ամենայն հավանականությամբ, այն կատարվել Է վարժական նպատակներով:

Пилот авиакомпании Air Malta «нарисовал» в небе два сердца
Пользователи сайта FlightRadar, который позволяет следить за полетами самолетов, заметили, что воздушное судно авиакомпании Air Malta «нарисовалоե в небе над Средиземным морем контуры двух сердец. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru,об этом говорится в официальномTwitterсайта.
Airbus A319-111, принадлежащий авиакомпании, вылетел из аэропорта мальтийского города Лука вечером 14 апреля. Сначала пилот выбрал в качестве траектории полета одно большое сердце, а затем добавил к нему второе, но меньшего размера. После этого самолет вернулся обратно в мальтийский аэропорт.
Некоторые пользователи Twitter заподозрили авиакомпанию в том, что полет носит рекламный характер. Другие решили, что, вероятнее всего, он был выполнен в учебных целях.