Apple-ի եւ Samsung-ի մատակարար ֆիրմայի ղեկավարը դարձել Է ՉԺՀ-ի ամենահարուստ կինը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple եւ Samsung տեխնոլոգիական հսկաներին սենսորային Էկրաններ մատակարարող չինական LensTechnology Co. ընկերության հիմնադիր Չժոու Ցյունֆեյը ավելի քան 8 մլրդ դոլար կարողությամբ դարձել Է ՉԺՀ-ի ամենահարուստ կինը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 1-ին հաղորդել Է Forbes հանդեսը:
Ներկայում Չժոու Ցյունֆեյը զբաղեցնում Է ընկերության նախագահի պաշտոնը, որի սեփականատերն Է նա իր ամուսնու հետ միասին: Ընկերությունը գտնվում Է Չինաստանի Հունանի նահանգում:
Անցած ամսին ընկերությունը մտել Է Շենչժենյան ֆոնդային բորսա, ինչից հետո 44-ամյա Չժոուի կարողությունը զգալիորեն ավելացել Է: Forbes-ի տվյալների համաձայն՝ ընկերության եկամուտը 2014 թվականին կազմել Է 2,3 մլրդ դոլար:
Ինչպես նշում Է ՌԻԱ Նովոստին, LensTechnology Co. ընկերությունն զբաղվում Է շարժական հեռախոսների, համակարգիչների եւ խցիկների համար սենսորային պանելների արտադրությամբ. ընկերության աշխատակիցների թվաքանակը գերազանցում Է 60 հազարը:
Չինաստանն ԱՄՆ-ից հետո երկրորդ տեղն Է զբաղեցնում Forbes հանդեսի ցուցակում տեղ գտած միլիարդատերերի թվով: 2015 թվականին ցուցակում ներառվել Է ՉԺՀ-ի 213 քաղաքացի:

Глава фирмы-поставщика для Apple и Samsung - самая богатая женщина КНР
Основатель китайской компании LensTechnology Co., поставщика сенсорных экранов технологическим гигантам Apple иSamsung, Чжоу Цюньфэй стала самой богатой женщиной вКНР ссостоянием более 8 миллионов долларов,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В настоящий момент Чжоу Цюньфэй (Zhou Qunfei) занимает пост президента компании, которой она владеет вместе сосвоим мужем. Компания находится вкитайской провинции Хунань.
В прошлом месяце компания вышла наШэньчжэньскую фондовую биржу, после чего состояние 44-летней Чжоу значительно увеличилось. По данным Forbes, доход компании за2014 год составил 2,3 миллиарда долларов.
Компания LensTechnology Co. занимается производством сенсорных панелей длямобильных телефонов, компьютеров икамер, численность сотрудников компании превышает 60 тысяч человек.
Китай занимает второе место после США почислу миллиардеров, входящих всписок журнала Forbes. В 2015 году всписок попали 213 граждан КНР.