Արքայազն Ուիլյամն աշխատանքի Է ընդունվել Bond Air Services ընկերությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ Բ թագուհու թոռը՝ արքայազն Ուիլյամը, աշխատանքի Է ընդունվել այն ընկերությունում, որը պատասխանատու Է Արեւելյան Անգլիայում շտապ օգնության ուղղաթիռների գործունեության համար: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել են Քենսինգթոնի պալատում՝ Քեմբրիջի դքսի եւ դքսուհու պաշտոնական նստավայրում:
«Արքայազն Ուիլյամն սկսել Է պրոֆեսիոնալ գործունեությունը որպես Bond Air Services ընկերության աշխատակից,- ասված Է հայտարարության մեջ:- Առաջիկա ամիսների ընթացքում նա կանցնի լրացուցիչ ուսուցում, նախքան Արեւելյան Անգլիայում որպես օդային շտապ օգնության օդաչու ինքնուրույն թռիչքներ սկսելը»:
Նշվում Է, որ պարտադիր պատրաստությունը ներառում Է աշխատանք թռիչքային վարժասարքի վրա, ինչպես նաեւ հրահանգչի հետ համատեղ թռիչքներ: Փետրվարի վերջին Ուիլյամն ավարտել Է կիսամյա ուսուցումը, որպեսզի դառնա շտապ օգնության թույլատրագրված օդաչու, ինչի համար արքայազնը հանձնել Է 14 քննություն:
Արքունիքի աղբյուրների խոսքով՝ Ուիլյամն «այնքան Էլ գոհ չի եղել» այն բանից, որ անցյալ տարի ստիպված Է եղել ազատվելու Մեծ Բրիտանիայի ռազմաօդային ուժերի շարքերից, որտեղ նա որոնողական-փրկարարական ուղղաթիռ Էր վարում: Նշվում Է, որ առայժմ Քեմբրիջի դուքսը պատրաստ չԷ իրեն ամբողջովին նվիրելու թագավորական ընտանիքի անդամի պարտականությունների կատարմանը, որոնք, գլխավորապես, ներառում են ուղեւորությունները երկրում եւ արտասահմանում, ինչպես նաեւ մասնակցությունը բարեգործական եւ բարձրաշխարհիկ միջոցառումներին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Британский принц Уильям начал работу пилотом вертолета скорой помощи
Внук британской королевы Елизаветы II принц Уильям принят на работу в компанию, которая отвечает за деятельность вертолетов скорой помощи в Восточной Англии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Принц Уильям начал профессиональную деятельность в качестве сотрудника компании Bond Air Services, - говорится в этом заявлении. - На протяжении ближайших месяцев он будет проходить дополнительное обучение перед тем, как начать самостоятельные полеты в качестве пилота воздушной скорой помощи в Восточной Англии".
Сообщается, что обязательная подготовка включает в себя работу на летном тренажере, а также полеты совместно с инструктором. В конце февраля Уильям завершил полугодичное обучение, чтобы стать лицензированным пилотом вертолета скорой помощи, для чего принцу потребовалось сдать 14 экзаменов.
По словам источников при дворе, Уильям был "не очень доволен" тем, что в прошлом году ему пришлось уволиться из рядов британских ВВС, где он управлял поисково-спасательным вертолетом. Сообщается, что пока герцог Кембриджский не готов целиком посвятить себя выполнению обязанностей члена королевской семьи, которые заключаются, главным образом, в поездках по стране и за рубеж и участии в благотворительных и светских мероприятиях.