BlackBerry-ն նոր «գերանվտանգ» պլանշետ Է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի BlackBerry ընկերությունը ներկայացրել Է նոր «գերանվտանգ» պլանշետ՝ SecuTablet-ը, որը մշակվել Է Կորեայի Samsung Electronics-ի եւ ԱՄՆ-ի International Business Machines (IBM)-ի հետ համատեղ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Wall Street Journal-ին:
SecuTablet-ը հիշեցնում Է Samsung-ի Galaxy Tab 10.5 С-ն: Այն ներառում Է այն ծածկագրման տեխնոլոգիան, որն արդեն օգտագործում են Գերմանիայի եւ Կանադայի կառավարությունները, մասնավորապես, գաղտնալսման դեմ պայքարելու համար: IBM-ի տեխնոլոգիան թույլ Է տալիս բաժանել աշխատանքային եւ անձնական հավելվածները: Այսպիսով ընկերությունը մտադիր Է ընդլայնել սպառողների թիվը գործարար եւ կառավարական ոլորտներում:
«Ցանկացած օգտատեր, որը ծանոթ Է Andtoid-ի բազայով պլանշետին, ոչ մի խնդիր չի ունենա»,- մեջբերում Է հրատարակությունը ընկերության գործադիր տնօրեն Հանս Քրիստոֆ Քվելլեի հայտարարությունը, որն արվել Է CeBIT տոնավաճառի կողասրահներում:
Ինչպես նշում Է ՌԻԱ Նովոստին, SecuTablet սարքը վաճառասեղաններին կհայտնվի այս ամռանը, դրա արժեքը գնահատվում Է 2,38 հազար դոլար:

BlackBerry представила новый планшет с защитой от прослушивания
Канадская компания BlackBerry презентовала новый "супербезопасный" планшет— SecuTablet, разработанный совместно скорейской Samsung Electronics иамериканской International Business Machines (IBM). Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомсообщает газета The Wall Street Journal.
SecuTablet напоминает планшет Galaxy Tab 10.5 С отSamsung. Он включает всебя технологию шифрования, которая уже используется немецкими иканадскими правительствами, вчастности, дляборьбы спрослушиванием. Технология IBM позволяет пользователю разделять рабочие иличные приложения. Таким образом компания намерена расширить число своих потребителей вбизнес- иправительственной сферах.
"Любой пользователь, знакомый спланшетами набазе Android, небудет иметь никаких проблем",— цитирует издание заявление исполнительного директора компании Ханса-Кристофа Квелле, сделанное вкулуарах ярмарки CeBIT.
Устройство SecuTablet появится наприлавках этим летом, его стоимость оценивается в2,38 тысячи долларов.