Արտաշատցի սամբիստ աղջիկներն ու կանայք ՀՀ առաջնությունում զբաղցրել են մրցանակային տեղեր
ԱՐՏԱՇԱՏ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 8-ին Երեւանում անցկացված ՀՀ աղջիկների եւ կանանց սամբոյի առաջնությունում Արտաշատը ներկայացնող հինգ մարզուհիներ նվաճել են մրցանակային տեղեր: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արարատի մարզի մենամարտային մարզաձեւերի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Հախումյանցը նշեց, որ աղջիկների մեջ առաջին հորիզոնականն է զբաղեցրել 52 կգ քաշային Լիանա Միքայելյանը, երկրորդ տեղը` 56 կգ քաշային Թամարա Գարամովան: Կանանց մեջ առաջին հորիզոնականներն են զբաղեցրել 48 կգ քաշային Ժաննա Վարդանյանը եւ 68 կգ քաշային Լիլիթ Պողոսյանը: 56 կգ քաշային Նարինե Բարսեղյանը զբաղեցրել է երրորդ տեղը:
Առաջնությանը մասնակցում էին Երեւանից եւ հանրապետության բոլոր մարզերից ժամանած սամբիստ կանայք եւ աղջիկներ:
Առաջնության չեմպիոնները նվաճել են ուղեգիր Սերբիայում ապրիլ-մայիսին անցկացվելիք Եվրոպայի առաջնությանը: Այդ առաջնությանը կմասնակցեն նաեւ արտաշատցի Լիանա Միքայելյանը, Ժաննա Վարդանյանը եւ Լիլիթ Պողոսյանը:

Самбистки из Арташата заняли на первенстве Армении призовые места
8-го марта состоялись игры первенства Армении по самбо, на которых самбистки из Арташата заняли призовые места. В беседе с корреспондентом «Арменпресс» председатель федерации спортивных единоборств Араратской области Артур Ахумян отметил, что первое место среди девушек в весовой категории 52 кг заняла Лиана Микаэлян, второе место – Тамара Гарамова, 56 кг. Среди женщин первое место в весовой категории 48 кг заняла Жанна Варданян, а в весовой категории 68 кг Нарине Барсегян заняла второе место.
В первенстве участвовали девушки и женщины из Еревана и всех областей республики.
Победительницы завоевали путевки на участие в первенстве Европы в Сербии, которое состоится в апреле-мае этого года.