Քիմ Քաշքաշյանը Տորոնտոյում մասնակցել է Ցեղասպանության տարելիցին նվիրված համերգին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ Տորոնտո քաղաքում մարտի 1-ին տեղի է ունեցել համերգ` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, «Ի հիշատակ» խորագրով համերգը կայացել է Տորոնտոյի Թագավորական կոնսերվատորիայի «Մազզոլենի» դահլիճում` հանրահայտ «Ամիչի» եռյակի և աշխարհահռչակ ալտիստ, «Գրեմմի» մրցանակի դափնեկիր Քիմ Քաշքաշյանի կատարմամբ:
Համերգին ներկա է եղել աշխատանքային այցով Կանադայում գտնվող ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը:
Համերգից առաջ հղած իր ողջույնի խոսքում Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանն անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին, խոսել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման և դատապարտման կարևորությունից` շեշտելով մարդկության դեմ իրականացված նման ոճիրները հետագայում բացառելու անհրաժեշտությունը:

Ким Кашкашян в Канаде принял участие в посвященном 100-летию Геноцида армян концерте
При содействии посольства Республики Армения в Канаде, в городе Торонто 1-го марта состоялся концерт, посвященный 100-летию Геноцида армян. Концерт под названием “В память” состоялся в зале “Маццолени” Королевской консерватории Торонто в исполнении знаменитого трио “Амичи” и всемирно известного альтиста, лауреата премии “Грэмми” Кима Кашкашяна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, на концерте присутствовал находящийся с рабочим визитом в Канаде министр энергетики и природных ресурсов Республики Армения Ерванд Захарян.
В своей вступительной речи перед концертом посол Армении в Канаде Армен Еганян коснулся мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян, отметил важность признания и осуждения Геноцида армян, подчеркнув необходимость исключения в дальнейшем подобных преступлений, совершенных против человечности.