«Օսկարի» դափնեկրից գողացել են 150 հազար դոլար արժողությամբ մարգարտաշար զգեստը
ԵՐԵՎԱՆ, ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան դերասանուհի Լյուպիտա Նիոնգոն դարձել Է կողոպտիչների զոհը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով TMZ պորտալին: «12 տարվա ստրկություն» ֆիլմում խաղացած դերի համար «Օսկարի» արժանացած դերասանուհուց գողացել են մարգարտով նախշակարված զգեստը:
Պորտալի տվյալներով՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել փետրվարի 24-ին Լոս Անջելեսի London West Hollywood հյուրանոցում: Ըստ CNN-ի տեղեկատվության՝ կողոպուտը կատարվել Է փետրվարի 25-ին: Ոստիկանությունում կարծում են, որ կողոպտիչներն օգտվել են դերասանուհու բացակայությունից եւ ներթափանցել նրա համար: Իրավապահ մարմիններն արդեն ձեռնամուխ են եղել հյուրանոցի տեսահսկման խցիկների տեսագրությունների ուսումնասիրմանը:
Ինչպես նշվում Է, քենիուհին այդ երեկոյան զգեստով Է ընթացիկ տարվա փետրվարի 23-ին եկել ԱՄՆ-ի կինոակադեմիայի պարգեւների հանձնման արարողությանը: Զգեստի արժեքը գնահատվում Է 150 հազար դոլար:

У обладательницы «Оскараե украли платье из жемчуга
Голливудская актриса Люпита Нионго стала жертвой грабителей,как передает Арменпресс, об этом сообщает портал TMZ. У обладательницы «Оскара» за роль в фильме «12 лет рабства» украли платье, расшитое жемчугом.
По данным портала, инцидент произошел в отеле London West Hollywood в Лос-Анджелесе во вторник, 24 февраля. По информации CNN, ограбление было совершено в среду, 25 февраля. В полиции считают, что грабители воспользовались отсутствием актрисы и проникли к ней в номер. Правоохранительные органы уже приступили к изучению записей с камер видеонаблюдения отеля.
Как отмечается, в этом вечернем наряде кенийка пришла на церемонию вручения наград Американской киноакадемии 23 февраля текущего года. Стоимость платья оценивается в 150 тысяч долларов (около 9,1 миллиона рублей).