ԶԼՄ-ները հայտնել են արքայազն Ուիլյամի ապագա երեխայի անունն ու սեռը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արքայազն Ուիլյամը եւ Քեյթ Միդլթոնը աղջիկ են ունենալու: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է OK-ն՝ հղում անելով թագավորական ընտանիքի շրջապատի աղբյուրներին: Նշվում Է, որ երեխայի սեռը հայտնի Է դարձել հղիության 21-րդ շաբաթում անցկացված ուլտրաձայնային հետազոտությունից հետո:
Հրատարակության աղբյուրը պատմել Է, որ իրենց ապագա դստեր անունն ընտրելիս զույգը տատանվում Էր ավանդական Եղիսաբեթի եւ Մերիի միջեւ, սակայն, ի վերջո, Ուիլյամը եւ Քեյթը որոշել են նրան անվանակոչել ի պատիվ տատիկի՝ արքայադուստր Դիանայի:
Նշվում Է, որ անունն ընտրելիս նախաձեռնողը եղել Է Քեյթ Միդլթոնը: Նա այն կարծիքին Է, որ Դիանայի բարեսիրական գործունեությունը արժանի Է այն բանին, որ նրա անունը շարունակի ապրել:
Աղբյուրի խոսքով՝ Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհին, որն անցյալում բարդ հարաբերություններ Է ունեցել Դիանայի հետ, դեմ չի եղել թոռան որոշմանը, նշելով, որ արքայադուստրը լավ մայր Է եղել:
2014 թվականի սեպտեմբերին հայտնի Է դարձել, որ արքայազն Ուիլյամը եւ Քեյթ Միդլթոնը երկրորդ երեխային են սպասում: Նա պետք Է ծնվի այս տարվա ապրիլին: Զույգի առաջնեկը՝ արքայազն Ջորջը, որը ծնվել Է 2013 թվականի հուլիսի 22-ին, երրորդն Է դարձել թագավորական գահի ժառանգման հերթում եւ ստացել Է Մեծ Բրիտանիայի պատմության մեջ առաջին Քեմբրիջի արքայազնի տիտղոսը:

Prince William and Kate Middleton are having a girl
YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS: Kate and William found out they were expecting a girl during the 21-week scan, and since then, everyone’s been asking what they plan to name her,” a Palace insider toldOK!Magazine, Armenpress reports. Although the couple “felt they needed to either go with something very traditional, like Elizabeth or Mary, or something that had a lot of meaning to them. So they’ve gone with the latter.”
So which name has a lot of meaning to the couple? Diana! Despite hislate mother's estranged relationshipwithPrince CharlesandQueen Elizabeth IIafter she revealed private details about her marriage in a 1995 interview, William “never saw his mom as a royal figure – she was just his mom, and she adored him and his brother. He had such a happy childhood, and that was all due to her.”
But moniker is actually all Princess Kate’s doing! The source explained that Her Royal Highness felt Diana’s legacy of charity work deserved to live on. “They decided then and there that no matter what anyone said, they were sticking to naming their baby girl after her late grandmother.”
The source added, “Having a baby girl who carried her name will be a beautiful reminder of Diana every time he looks at his daughter.” And even the Queen approves! “She told him that while she knows she had her issues with Diana in the past, she couldn’t deny that she was an amazing mother,” the insider said.