Ճապոնական բանկում կաշխատեն մարդակերպ ռոբոտներ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնական The Bank of Tokyo — Mitsubishi UFJ բանկում կսկսեն աշխատել մարդակերպ ռոբոտներ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Telegraph-ին:
Երեք մատ ունեցող NAO անդրոիդները, որոնք մշակվել են ֆրանսիական Aldebaran Robotics SA ֆիրմայի կողմից, հասնում են 58 սանտիմետր բարձրության եւ կշռում են 5,4 կիլոգրամ: Նրանք պատասխանում են բանկի հաճախորդների հարցերին, կարող են զրույց վարել 19 լեզուներով, ինչպես նաեւ ճանաչել մարդկային հույզերը՝ վերլուծելով միմիկան:
«Ես կարող եմ օգնել ձեզ փոխանակելու արժույթը, փող փոխանցել արտասահման, հաշիվ բացել բանկում, ինչպես նաեւ բացատրել բանկոմատի աշխատանքի սկզբունքները»,-ասում Է ռոբոտը:

В японском банке появятся человекообразные роботы
В японском банке The Bank of Tokyo — Mitsubishi UFJ начнут работать человекообразные роботы. Как передает Арменпресс, об этом сообщает The Telegraph.
Андроиды NAO с тремя пальцами, разработанные французской фирмой Aldebaran Robotics SA, достигают 58 сантиметров в высоту и весят 5,4 килограмма. Они отвечают на вопросы клиентов банка, могут поддерживать беседу на 19 языках, а также распознавать человеческие эмоции, анализируя мимику.
«Я могу помочь вам обменять валюту, перевести деньги за рубеж, открыть счет в банке, а также объяснить принцип работы банкоматаե, — говорит робот.