Բրազիլուհին գեղեցկության մրցույթում ուժով խլել Է մրցակցուհու թագը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրազիլիայում Miss Amazonas գեղեցկության մրցույթի մասնակից Շեյսլանե Հայալան մրցույթի հաղթող Քերոլ Տոլեդոյի գլխից պոկել Է թագը վերջինիս պարգեւատրումից անմիջապես հետո, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Daily Star-ին: Հայալան իր արարքը բացատրել Է նրանով, որ Տոլեդոն, իր կարծիքով, «գնել Է տիտղոսը»:
Միջադեպը տեսախցիկով նկարահանել են հանդիսատեսները. համապատասխան տեսահոլովակը հրապարակվել Է Ցանցում: Դրանում երեւում Է, որ սկզբում երկրորդ տեղը զբաղեցրած Հայալան ձեւացրել Է, թե ուրախ Է հաջողակ մրցակցուհու համար. նա գրկել Է թագն ստացած Տոլեդոյին, բայց մի քանի վայրկյան հետո բռնել Է զարդը, այն պոկել մրցակցուհու գլխից եւ նետել բեմի վրա:
«Ես ներողություն եմ խնդրում, եթե որեւԷ մեկին դուր չի եկել իմ վարքագիծը, բայց ես արել եմ այն, ինչ սիրտս Է հուշել»,-ավելի ուշ հայտարարել Է կռվարար աղջիկը:
Տուժածի, ինչպես նաեւ ժյուրիի անդամների արձագանքի եւ մեկնաբանությունների մասին հրատարակությունը չի գրում:
2014 թվականին Շեյսլանե Հայալան Բրազիլիան ներկայացրել Է Բաքվում անցկացված Miss Globe International մրցույթում, որտեղ նա նույնպես զբաղեցրել Է երկրորդ տեղը:

Бразильянка силой отняла корону у соперницы на конкурсе красоты
Участница бразильского конкурса красоты Miss Amazonas Шейслане Хаялла (Sheislane Hayalla) сорвала корону с головы победительницы соревнования Кэрол Толедо (Carol Toledo) сразу после награждения последней, сообщает Арменпресс со ссылкой наThe Daily Star. Хаялла объяснила свой поступок тем, что Толедо, по ее мнению, «купила титул».
Инцидент засняли на видео зрители, соответствующий ролик был опубликован в сети. На нем видно, что вначале занявшая второе место Хаялла делала вид, что рада за удачливую соперницу: она обняла получившую корону Толедо, но через несколько секунд вцепилась в украшение, сорвала его с головы победительницы и бросила на сцену.
«Я приношу свои извинения, если кому-то не понравилось мое поведение, но я сделала то, что подсказало мне мое сердце», — заявила позже скандалистка.
О реакции и комментариях пострадавшей, а также членов жюри, издание не пишет.
В 2014 году Шейслане Хаялла представляла Бразилию на конкурсе Miss Globe International, который проходил в Баку, где она также заняла второе место.