Ամերիկացին 12 րոպեում կերել Է վեց խորտիկից բաղկացած նախաճաշը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի պրոֆեսիոնալ ուտող Ռենդի Սանթելը 12 րոպեում կերել Է 4,5 հազար կիլոկալորիա Էներգետիկական արժեքով նախաճաշը: Սանթելին մատուցված կերակուրների թվում եղել են բեկոնի վեց շերտ, վեց շերտ երշիկ, վեց ձու, վեց ձիթաբլիթ, վեց կտոր թոստ եւ վեց նրբաբլիթ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Daily Mirror-ին:
Ռեկորդային նախաճաշն ամերիկացուն մատուցել են Ջոնս սրճարան-խորտկարանում, որը գտնվում Է Անգլիայի Լեսթեր քաղաքում: Հացկերույթը դիտել Է ավելի քան 300 հանդիսական: Չշեղվելու համար Սանթելը սեղանի առջեւ ծնկի Է իջել եւ դրել Է ականջակալներ: «Ամենադժվարին մասը նրբաբլիթներն Էին, որոնք բավականաչափ հաստ Էին»,- հայտարարել Է նա:
Սրճարանի համասեփականատեր Քամիլ Քոլայերը պատմել Է, որ Սանթելը դարձել Է ութերորդ մարդը, որն ընդհանրապես կարողացել Է ուտել բարձրկալորիական այդ նախաճաշը, եւ առաջինը, ով դա այդքան արագ Է արել:
Հունվարի սկզբին հայտնի Է դարձել, որ Անգլիայի Փորթիսհեդ քաղաքի սրճարանի տերերն իրենց հաճախորդներին առաջարկել են 59 կերակրից բաղկացած նախաճաշ: Դրա Էներգետիկական արժեքը կազմել Է ութ հազար կիլոկալորիա, իսկ գինը՝ շուրջ 23 դոլար:

Американец съел завтрак из шести блюд за 12 минут
Профессиональной едок из США Рэнди Сантел (Randy Santel) съел завтрак энергетической ценностью в 4,5 тысяч килокалорий за 12 минут. Среди блюд, поданных Сантелу, оказались шесть ломтиков бекона, шесть колбасок, шесть яиц, шесть оладий, шесть ломтиков тоста и шесть блинов. Как передает Арменпресс, об этом сообщает The Daily Mirror.
Рекордный завтрак американцу подали в кафе-бистро Джонс (Jones), расположенном в английском Лестере. За трапезой наблюдали более 300 зрителей. Чтобы не отвлекаться, Сантел встал перед столом на колени и надел наушники. «Самая трудная часть — это блины, которые были достаточно плотнымиե, — заявил мужчина.
Совладелица кафе Камиль Коллайер (Camille Collyer) рассказала, что Сантел стал восьмым человеком, который вообще справился с калорийным завтраком, и первым, кто сделал это настолько быстро.
В начале января стало известно, что хозяева кафе из английского города Портисхэд (Portishead) в Англиипредложилисвоим посетителям завтрак из 59 блюд. Его энергетическая ценность составила восемь тысяч килокалорий, а цена около 23 долларов.