Շախմատի Հայաստանի չեմպիոնը համալրում է Հայոց բանակի շարքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շախմատի Հայաստանի առաջնության նոր չեմպիոն Կարեն Գրիգորյանն այսօր զորակոչվում է` համալրելու հայկական բանակի շարքերը:
«Իհարկե, սա կյանքի շրջան է, որ պետք է անցնենք: Ծառայությունից հետո էլ կյանքը կշարունակվի: Սա մեր ազգի առաջ պարտք է, որ պիտի կատարենք, դրանից հետո կարող ես հանգիստ լինել, որ հայրենիքիդ պաշտպանության գործում քո լուման ունես»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Գրիգորյանը:
Շախմատի Հայաստանի առաջնությունում Կարեն Գրիգորյանը 9հնարավորից հավաքեց 6միավոր: Մի քանի անգամ Հայաստանը ներկայացրել է տարբեր տարիքային խմբերի աշխարհի ու Եվրոպայի պատանեկան առաջնություններում: Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունների եռակի մրցանակակիր է: 2014 թվականին Լեհաստանի Կատովիցե քաղաքում դարձել է ուսանողների աշխարհի փոխչեմպիոն:

Chess champion joins Armenia’s Army
YEREVAN, JANUARY 24, ARMENPRESS: The new Armenian chess champion Karen Grigoryan joins today the Armenian Army.“Certainly this is a circle of life, which should be passed. After the service the life will continue. This is our duty before our nation, which we should fulfill and only after that be calm that we have contributed to your fatherland’s defense”, - told Grigoryan to Armenpress.
At the Armenian Chess Tournament Karen Grigoryan got 6 points out of 9 possible. Grigoryan has represented Armenia in different world and European tournaments.