Ավստրալիայի նախարարը Twitter-ում խնդրել Է օգնել գտնելու ականջօղը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավստրալիայի արտաքին գործերի նախարար Ջուլի Բիշոպը դիմել Է Twitter-ի օգտատերերին՝ ականջօղը գնտնելուն օգնելու խնդրանքով, որը նա կորցրել Է Սիդնեյի կենտրոնի Martin Place-ի շրջանում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ողջու՛յն, Twitter: Ես Martin Place-ում կորցրել եմ ականջօղս: Եթե գտնենք, շնորհակալ կլինեմ: Կապվեք ինձ հետ 0262777500 համարով»,- գրել Է նախարարը: Բիշոպը նաեւ հրապարակել Է Sky News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ստոպ-կադրը, որտեղ երեւում Է, որ նա միայն մի ականջօղ ունի:
Հարկ Է նշել, որ Twitter-ի օգտատերերը միանշանակ չեն վերաբերվել Բիշոպի խնդրանքին: Ոմանք ենթադրել են, թե նախարարի ակաունտը «կոտրել են», մյուսները չեն բացառել, որ նա այդ կերպ կատակ Է արել: Օգտատերերի մի մասը ԱԳ նախարարության ղեկավարի թվիթը համարել Է տարօրինակ՝ նշելով, որ ականջօղը գտնելու խնդրանքը վայել չԷ նախարարին:

Австралийский министр попросила в Twitter помочь найти сережку
Министр иностранных дел Австралии Джули Бишопобратиласьк пользователям Twitter с просьбой помочь найти сережку, которую она потеряла в районе Martin Place в центре Сиднея.
«Привет, Twitter. Я потеряла сережку в Martin Place. Если найдете, буду благодарна. Свяжитесь со мной по номеру 02 62777500», — как передает Арменпресс, об этомнаписала министр. Бишоп также опубликовала стоп-кадр ееинтервьютелеканалу Sky News, на котором видно, что у нее только одна сережка.
Стоит отметить, что пользователи Twitter отнеслись к сообщению Бишоп неоднозначно. Некоторые предположили, что аккаунт министра был взломан, другие не исключили, что она таким образом пошутила. Часть пользователей посчитала твит главы МИД странным, отметив, что просьба найти сережку недостойна для министра.