Շիրակի մարզպետը համերաշխության կոչ է անում
ԳՅՈՒՄՐԻ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզպետը կոչ է անում դատել սառն ու հանդուրժողական լինել: Ֆելիքս Ցոլակյանը հունվարի 16-ին գյումրեցիներին զգոնության կոչով է դիմել:
«2015 թվականի առաջին աշխատանքային օրը մեզ համար սկսվեց մի անսպասելի, անակնկալ, իր որակի մեջ շատ դաժան ոճրագործությամբ՝ մի ամբողջ գյումրեցի ընտանիք սպանվեց մարդկային կերպարը կորցրած ոճրագործի կողմից: Առաջացան բնական հարցեր՝ ինչո՞ւ, ինչպե՞ս ու որտե՞ղ: Ու դրանից հետո գյումրեցիները կազմակերպեցին խաղաղ ցույցեր: Այո՛, մենք համակարծիք ենք, որ հանցագործը պետք է պատժվի, ամենախիստ պատիժը պետք է ստանա, ու այդ ցույցերի պահանջն էլ դա էր: Եկավ մի պահ, երբ գյումրեցիների այս պահանջը վերածվեց մեկ այլ երեւույթի՝ ցուցարարների ու ոստիկանների միջեւ բախումների: Ցավոք սրտի, եղան նաեւ տուժածներ՝ 28 վիրավոր: Սա արդեն հասարակական կարգի խախտում է: Ես հասկանում եմ զգացմունքերը, բայց միայն զգացմունքերին տրվել՝ սխալ եմ համարում: Բոլոր հարցերը հնարավոր է լուծել, հնարավոր է լուծել սառը դատողությամբ, հանգիստ պայմաններում: Բոլորիս կոչ եմ անում՝ լինել հանդուրժողական, համբերատար, միահամուռ ու համերաշխ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նշեց մարզպետը:

Governor of Shirak Province calls for solidarity
GYUMRI, 16 JANUARY, ARMENPRESS. On January 16, Governor of Shirak ProvinceFelix Tsolakyanaddressed citizens of Gyurmri with a call to be vigilant, tolerant and judgmental.
“The first working day of the year began with a horrible, surprising and very brutal crime. An animal-like criminal an entire family in Gyumri. We started asking why, how and where. Afterwards, citizens of Gyumri organized peaceful demonstrations. Yes, we share the view that the criminal must have the most severe punishment, and that was the demand of the demonstrators. There was a point where the citizens’ demands led to clashes between the police and the demonstrators. Unfortunately, there are 28 injured. This is already a disturbance of social order. I understand people’s emotions, but I think it’s wrong to give in to only emotions. All issues can be solved with judgment and in tranquility. I call on all of us to be tolerant, patient, persistent and in solidarity,”the governor mentioned, as “Armenpress” reports.