ԱՄՆ-ում քննիչները հայտնաբերել են Շագալի եւ Ռիվերայի՝ վեց տարի առաջ հափշտակված կտավները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների Լոս Անջելես քաղաքի ոստիկանական դեպարտամենտի եւ Հետաքննությունների համերկրային բյուրոյի (ՀՀԲ) քննիչները հայտնաբերել են 10 միլիոն դոլար արժողությամբ նկարներ, որոնք գողացվել Էին վեց տարի առաջ:
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Los Angeles Times հրատարակությանը, ամերիկացի քննիչները հայտնաբերել են 12 նկարներից ինը, դրանց թվում են Մարկ Շագալի եւ Դիեգո Ռիվերայի կտավները: Գողությունը տեղի Է ունեցել 2008 թվականի օգոստոսին մասնավոր տնից:
Նկարները գտել են Լոս Անջելեսի արեւմտյան շրջանում գտնվող հյուրանոցներից մեկի համարում: Դատախազությունը պնդում Է, որ 45-ամյա Ռաուլ Էսպինոզան փորձել Է նկարները վաճառել 700 հազար դոլարով: Էսպինոզան չի ընդունում իր մեղքը: Այս պահին նա մնում Է կալանքի տակ:

Следователи в США обнаружили украденные картины стоимостью $10 млн
Следователи полицейского департамента американского города Лос-Анджелес иФБР обнаружили картины стоимостью 10 миллионов долларов, украденные шесть лет назад.
Как сообщает изданиеLos Angeles Times, американские следователи обнаружили девять картин из12, среди них— полотна Марка Шагала иДиего Риверы. Кража произошла вавгусте 2008 года изчастного дома.
Картины нашлись вномере отеля назападе Лос-Анджелеса. Прокуратура утверждает, что 45-летний Рауль Эспиноза пытался продать картины за700 тысяч долларов. Эспиноза непризнает свою вину. В данный момент он остается подстражей.