Ֆրանսիայի բնակիչը 73 մլն եվրո Է շահել Euromillions-վիճակախաղի ջեքփոթով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական ամենախոշոր վիճակախաղը՝ Euromillions-ը, 73 միլիոն եվրո Է բերել Ֆրանսիայի բնակիչներից մեկին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 3-ին հաղորդել Է BFMTV հեռուստաալիքը:
Հաղթողի անունն առայժմ հայտնի չԷ եւ, ամենայն հավանականությամբ, ինչպես սովորաբար, չի հրապարակվի: Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ շահումը գրանցվել Է Հինգերորդ հանրապետության հյուսիս - արեւելքում՝ Ստորին Հռենոսի դեպարտամենտում:
Վիճակախաղի խաղարկությունը կայացել Է դեկտեմբերի 2-ին: Գումարը, որի տերը դարձել Է Ֆրանսիայի բնակիչներից մեկը, գերազանցել Է ամբողջ 2014 թվականի ընթացքում երկրի տարածքում վիճակախաղի շահումների ռեկորդը:
Ֆրանսիայում վիճակախաղի ամբողջ պատմության ընթացքում ամենամեծ շահումը դարձել Է 169 միլիոն եվրո գումարը, որն իր տիրոջը գտել Է 2012 թվականի նոյեմբերին:
Euromillions վիճակախաղն անցկացվում Է Եվրոպայի ինը երկրներում՝ Ֆրանսիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Իսպանիայում, Լյուքսեմբուրգում, Բելգիայում, Շվեյցարիայում, Պորտուգալիայում, Իռլանդիայում եւ Ավստրիայում:

Житель Франции сорвал джекпот в лотерее, выиграв 73 млн евро
Самая крупная европейская лотерея Euromillions принесла 73 миллиона евро одному изжителей Франции, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Имя победителя пока неназвано и, скорее всего, какобычно, небудет обнародовано. поданным телеканала, выигрыш зафиксирован вдепартаменте Нижний Рейн насеверо-востоке Пятой республики.
Розыгрыш лотереи состоялся вовторник. Сумма, обладателем которой стал один изжителей Франции, побила рекорды выигрышей влотереи натерритории страны втечение всего 2014 года.
Самым большим выигрышем завсю историю лотереи воФранции стала сумма в169 миллионов евро, которая нашла своего владельца вноябре 2012 года.
Лотерея EuroMillions проводится вдевяти европейских странах: Франции, Великобритании, Испании, Люксембурге, Бельгии, Швейцарии, Португалии, Ирландии иАвстрии.