Սարկոզին մեկ օր կանցկացնի Facebook-ում իրեն միլիոներորդ «լայքն» ուղարկողի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նակոլա Սարկոզին որոշել Է մոտ ժամանակներս աշխատանքային օրն անցկացնել այն մարդու հետ, ով իրեն միլիոներոդ «լայքն» Է ուղարկել Facebook սոցիալական ցանցում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 2-ին հաղորդել Է Փարիզի Le Figaro թերթը:
Սկզբնապես Սարկոզիի շրջապատում, որն անցյալ հանգստյան օրերին հաղթանակ Է տարել «Միություն հանուն ժողովրդական շարժման» աջ կուսակցության ղեկավարի ընտրություններում, հայտարարել Էին, թե Facebook-ում նախկին նախագահի «միլիոներորդ» երկրպագուին ինչ-որ անակնկալ Է սպասում: Իսկ այժմ պարզվել Է, որ պարգեւը մեկ օր Սարկոզիին ուղեկցելու հնարավորությունն Է «Հանուն ժողովրդական շարժման միության» կենտրոնակայանում աշխատանքի ընթացքում:
Վերջերս քաղաքականություն վերադարձած՝ պետության նախկին ղեկավարի օգնականներն արդեն պարզել են, թե հատկապես ով Է ուղարկել միլիոներորդ «լայքը». խոսքը վերաբերում Է Փարիզի մի բնակչի: Այդ մարդու մասին այլ տվյալներ չեն բերվում: Facebook-ում միլիոներոդ «լայքի» նշագիծը Սարկոզին հաղթահարել Է մի քանի օր առաջ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը:

Саркози проведет день с поставившим ему миллионный "лайк" в фейсбуке
Бывший президент Франции Николя Саркози решил в ближайшее время провести рабочий день с человеком, поставившим ему миллионный "лайк" в социальной сети Facebook, как передает Арменпресс, об этом сообщает во вторник парижская газета Le Figaro.
Изначально в окружении Саркози, который в минувшие выходные одержалпобеду на выборахглавы правой партии "Союз за народное движение", объявляли, что "миллионный" поклонник экс-президента в фейсбуке получит некий сюрприз. Теперь же выяснилось, что награда - возможность в течение одного дня сопровождать Саркози на работе в штаб-квартире "Союза за народное движение".
Помощники бывшего главы государства, недавно вернувшегося в политику, уже определили, кто именно поставил миллионный "лайк": речь идет о жителе Парижа. Других данных об этом человеке не приводится. Отметку в миллион "лайков" в фейсбуке Саркози преодолел несколько дней назад.