Sony-ն ժամացույց Է ներկայացրել փոփոխվող դիզայնով Էլեկտրոնային թղթի հիման վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Sony ընկերությունը մշակել Է ժամացույց Էլեկտրոնային թղթի տեխնոլոգիայի հիման վրա, որի թվացույցի եւ գոտու արտաքին տեսքը տիրոջ ցանկությամբ կարելի Է փոխել կոճակի սեղմմամբ:
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին, իրը նորաձեւության ինդուստրիայում բարձրտեխնոլոգիական նյութի օգտագործման փորձարարական նախագծի բաղկացուցիչ մասն Է: Sony-ն նաեւ ներկայացրել Է այդ ուղղության մի շարք այլ նախագծեր:
FES Watch ժամացույցը կշռում Է 50 գրամ, դրա տրամագիծը հավասար Է 40 միլիմետրի, հաստությունը՝ 7 միլիմետրի: Ինքնավար աշխատելու պաշարը կազմում Է 60 օր:
Sony-ի նորույթը չունի այն նույն տեխնիկական հնարավորությունները, ինչ որ մյուս ընկերությունների «խելացի» ժամացույցները: Սակայն «խելացի» ժամացույցների համեմատությամբ Էլեկտրոնային թղթե ժամացույցի մարտկոցն աշխատում Է շատ ավելի երկար:
Pocket-lint ինտերնետ-կայքի գաջեթների փորձագետ Ստյուարտ Մայլսը գործը որակել Է «բարձրակարգ»՝ նշելով, որ այն կատարված Է ռետրո ոճով, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Sony представила часы на основе электронной бумаги с изменяемым дизайном
Компания Sony разработала часы на основе технологии электронной бумаги, внешний вид циферблата и ремешка которых можно менять по желанию владельца нажатием кнопки.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, изделие является частью экспериментального проекта по использованию высокотехнологичного материала в индустрии моды. Sony также представила ряд других проектов этого направления.
Часы FES Watch весят 50 г, их диаметр равен 40 мм, толщина - 7 мм. Запас автономного хода составляет 60 дней.
Новинка Sony не обладает теми же техническими возможностями, что и "умные" часы других компаний. Однако по сравнению с "умными" часами, батарея часов из электронной бумаги работает намного дольше.
Эксперт по гаджетам интернет-сайта Pocket-lint Стюарт Майлс назвал разработку "классной", отметив, что она выполнена в стиле ретро.