Հաշվել, գրել չիմացող 85-ամյա ֆիլիպինուհին հաջող բիզնես Է վարում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարեց ֆիլիպինուհին հաջող բիզնես Է վարում, չնայած այն բանին, որ չի կարողանում ոչ կարդալ, ոչ գրել, ոչ հաշվել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով GMA News-ին:
85-ամյա Լոլա Դիլինգն իր ընտանիքն ու նույնիսկ թոռներից մի քանիսին պահում Է՝ փքաբլիթներ վաճառելով Դիլիմանում ֆիլիպինյան համալսարաններից մեկի ուսանողներին ու դասախոսներին:
Թեեւ մարդիկ կարծում են, որ հաճախորդները նրան կարող են խաբել, Լոլան հաստատ համոզված Է, որ մարդիկ բարի են ու նման բան չեն անի: Այսպես, գնորդներից ոմանք պատմում են, որ նրա մեթոդն «իրենց դրդում Է արդարամիտ լինել»:
Դիլինգն ինքը հայտարարում Է, որ քանի դեռ իր ուժերը ներում են, շարունակելու Է աշխատել, որպեսզի ավելի լավ կյանք պարգեւի իր թոռներին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Филиппинка ведет успешный бизнес, не умея ни считать, ни писать
Пожилая филиппинка ведет успешный бизнес, несмотря нато что неумеет ничитать, ниписать, нисчитать, сообщаетАрменпресс со ссылкой наGMA News.
85-летняя Лола Дилинг обеспечивает семью идаже некоторых внуков, продавая пончики студентам ипреподавателям одного изфилиппинских университетов вДилимане.
Хотя люди думают, что клиенты ее могут обманывать, Лола выражает свою твердую убежденность вдоброй воле других. Так, некоторые покупатели рассказывают, что ее метод "мотивирует их делать правильные вещи".
Сама Дилинг заявляет, что покуда унее будут силы, она будет продолжать работать, чтобы дать своим внукам лучшую жизнь.