Մեքսիկայի նախագահի կինը վաճառում Է սկանդալի կենտրոնում հայտնված առանձնատունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեքսիկայի առաջին տիկին, դերասանուհի Անխելիկա Ռիվերան խոստացել Է վաճառել իր տունը, որը լրագրողական հետաքննության առարկա Է դարձել: «Ես որոշում եմ ընդունել վաճառել առքուվաճառքի պայմանագրից բխող իմ իրավունքները, որովհետեւ չեմ ցանկանում, որ դա շարունակի իմ ընտանիքի վրա հարձակումների եւ զրպարտության առիթ ծառայել»,- ասել Է Ռիվերան Համացանցում հրապարակված տեսագրությունում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Խոսքը վերաբերում Է ավելի քան 4 միլիոն դոլար արժողությամբ առանձնատանը, որը Ռիվերան ձեռք Է բերել Մեխիկոյի հեղինակավոր շրջանում: Այդ գնման նկատմամբ հետաքրքրությունը ծայր Է առել Aristegui Noticias պորտալի ծրագրում հրապարակված ռեպորտաժից հետո, որտեղ ասվել Է, թե տունը գնվել Է մի ընկերությունից, որը կապված Է Չինաստանի այն կոնսորցիումի հետ, որը շահել Է Մեքսիկայում արագընթացիկ երկաթուղու կառուցման հայտամրցույթը: Ավելի ուշ մրցույթի արդյունքները չեղյալ են հայտարարվել:
«Ես թաքցնելու բան չունեմ, կարող եմ ազնվորեն տուն կառուցել՝ հաշվի առնելով իմ աշխատանքը»,- հայտարարել Է Մեքսիկայի առաջին տիկինը: Ռիվերայի խոսքով՝ Televisa աշխարհահռչակ կինոընկերության հետ 25-ամյա համագործակցությունը թույլ Է տվել դրա համար անհրաժեշտ միջոցներ ապահովել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Жена президента Мексики продает особняк, оказавшийся в центре скандала
Первая леди Мексики, актриса Анхелика Ривера пообещала продать свой дом, ставший предметом журналистского расследования.
"Я приняла решение продать свои права, вытекающие издоговора купли-продажи, потому что нехочу, чтобы это продолжало быть поводом длянападок иклеветы намою семью",— сказала Ривера назаписи, опубликованной винтернете.
Речь идет обособняке стоимостью более 4 миллионов долларов, который Ривера приобрела впрестижном районе Мехико. Интерес кэтой покупке возник после репортажа впрограммепортала Aristegui Noticias, где говорилось, что дом был куплен укомпании, связанной скитайским консорциумом, который выиграл тендер настроительство скоростной железной дороги вМексике. Позднее результаты конкурса были отменены.
"Мне нечего скрывать, я способна построить дом честно сучетом моей работы",— заявила первая леди Мексики. По словам Риверы, 25-летнее сотрудничество совсемирно известной кинокомпанией Televisa позволило ей обеспечить себя необходимыми дляэтого средствами.