ԱՄՆ-ում չորսամյա երեխան ողջ Է մնացել 70-մետրանոց ժայռից ընկնելուց հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կալիֆոռնիայի Սոնոմայի օկրուգում 70-մետրանոց ժայռից ընկնելուց հետո ողջ Է մնացել չորսամյա երեխան: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել են Բոտեգա Բեյ քաղաքի ոստիկանության ներկայացուցիչները:
Երեխան հոպիտալացվել Է լուրջ վնասվածքներով: Բժիշկները նրա վիճակը գնահատում են՝ ծանր:
Ոստիկանությունը պատահարի վայր Է ժամանել տեղական ժամանակով ժամը 17:00-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 05:00-ին) եւ հատուկ տեխնիկայի միջոցով երեխային բարձրացրել Է վերեւ: «Նա ողջ Էր եւ լաց Էր լինում»,- պատմել են ոստիկանությունում: «Այն, որ նա ողջ Է մնացել այդ բարձրությունից ընկնելուց հետո, իսկ դա գործնականում 23 հարկ Է, իսկական հրաշք Է»,- կարծում են կարգի պահապաննները:
Միջադեպը տեղի Է ունեցել Սոնոմայի բնայգու այն ժայռերի վրա, որոնք ուղղված են դեպի Խաղաղ օվկիանոսը: Քննիչներն աշխատում են երեխայի ծնողների հետ՝ պարզելու միջադեպի հանգամանքները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Четырехлетний ребенок выжил после падения с 70-метровой скалы в США
В калифорнийском округе Сонома после падения с 70-метровой скалы выжил четырехлетний ребенок, сообщили представители полиции города Ботега-Бэй,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Ребенок госпитализирован с серьёзными травмами. Врачи оценивают его состояние как тяжелое.
Полиция прибыла на место происшествия в 17:00 по местному времени (04:00 мск) и с помощью специальной техники подняла мальчика наверх. "Он был жив и плакал", - рассказали в полиции. "То, что он выжил после падения с такой высоты, а это практически с 23 этажа, - настоящее чудо", - считают стражи порядка.
Инцидент произошел в парке Сонома на скалах, выходящих к Тихому океану. Следователи работают с родителями ребенка, выясняя обстоятельства инцидента.