Լոնդոնն աշխարհի ամենագրավիչ քաղաքն Է ճանաչվել աշխատանք փնտրող մարդկանց համար
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաք Լոնդոնն աշխարհի ամենագրավիչ քաղաքն Է ճանաչվել աշխատանք փնտրող մարդկանց համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է FinancialTimes թերթը:
Boston Consulting Group-ի եւ The Network-ի վերլուծաբանների կողմից 189 երկրների ավելի քան 200 հազար մարդկանց շրջանում անցկացված հարցման արդյունքների համաձայն՝ Լոնդոնն այս ցուցակում առաջ Է անցել Նյու Յորքից ու Փարիզից: «Աշխարհում ավելի ու ավելի են նվազում աշխարհագրական արգելքները, այդ թվում՝ ամենատաղանդավոր եւ առավել զարգացած մարդկանց համար»,-հրատարակությունը մեջբերել Է Boston Consulting Group-ի ղեկավարներից մեկի՝ Ռայներ Սթրեկի խոսքը:
Հետազոտության համաձայն՝ հարցվածների շուրջ երկու երրորդը աշխատանք գտնելու նպատակով կցանկանար տեղափոխվել ուրիշ քաղաք կամ երկիր: Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքը կնախընտրեր հարցման մասնակիցների 16 տոկոսը, Նյու Յորքը՝ 12,2 տոկոսը, Փարիզը՝ 8,9 տոկոսը, Սիդնեյը՝ 5,2 տոկոսը, Մադրիդը՝ 5 տոկոսը:
Մեծ Բրիտանիայում եւ Գերմանիայում հարցման մասնակիցների 44 տոկոսը հայտնել Է, որ կցանկանար աշխատել արտասահմանում: Շվեյցարիայում արտասահման մեկնելու ցանկալիության մասին արտահայտվել Է հարցվածների 75 տոկոսը, իսկ Ֆրանսիայում եւ Նիդեռլանդներում՝ ավելի քան 90 տոկոսը: Տեղափոխվելու համար ամենամեծ ժողովրդականություն վայելող երկիրն ԱՄՆ-ն Է, երկրորդ տեղում Մեծ Բրիտանիան Է, իսկ «եռյակը» եզրափակում Է Կանադան: Ոչ անգլալեզու երկրների թվում առաջատարը Գերմանիան Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Лондон назван самым привлекательным городом в мире для переезда людей, ищущих работу
Самым привлекательным городом в мире для переезда людей, ищущих работу, стала британская столица. Как передает Арменпресс, об этомсообщает газета FinancialTimes.
Лондон опередил в этом списке Нью-Йорк и Париж по итогам опроса более 200 тыс. человек в 189 странах аналитикамиBoston Consulting Groupи The Network. "В мире становится все меньше географических барьеров, в том числе для самых талантливых и наиболее образованных", - цитирует издание одного из руководителей Boston Consulting GroupРайнера Стрэка.
Согласно исследованию, около двух третей респондентов хотели бы переехать в другой город или страну с целью найти работу. Столицу Великобритании предпочли бы 16% опрошенных, Нью-Йорк - 12,2%, Париж - 8,9%, Сидней - 5,2%, Мадрид - 5%
В Великобритании и Германии 44% участников опроса сообщили о том, что хотели бы работать за границей. В Швейцарии о желательности отъезда за границу высказались 75%, а во Франции и Нидерландах более 90% респондентов. Из стран самое популярное направление для переезда - это США, на втором месте Великобритания, а "тройку" замыкает Канада. Среди неанглоязычных государств лидирует Германия.