Apple-ը 10 մլն նոր iPhone Է վաճառել առաջին երեք օրվա ընթացքում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple-ը նոր սերնդի ավելի քան 10 մլն սմարթֆոն, այդ թվում 4,7 դյույմ Էկրանով iPhone 6 եւ 5,5 դյույմ Էկրանով iPhone 6 Plus Է վաճառել սեպտեմբերի 19-ին վաճառքների մեկնարկից անցած առաջին երեք օրվա ընթացքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Վաճառքների ծավալները գերազանցել են ընկերության սպասումները, հայտարարել Է Apple-ի գլխավոր տնօրեն Թիմ Քուկը: Նա հավելել Է, որ ընկերությունը կարող Էր անհամեմատ ավելի շատ iPhone վաճառել ավելի մեծ պաշարների առկայության դեպքում:
Անցյալ տարի առաջին երեք օրվա ընթացքում վաճառվել Էր 9 մլն iPhone 5s եւ 5c: Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել Է, նոր iPhone-ների վաճառքները սեպտեմբերի 19-ին մեկնարկել են «առաջին ալիքի» ինը երկրների՝ ԱՄՆ-ի, Կանադայի, Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Ավստրալիայի, Հոնկոնգի, Սինգապուրի եւ Ճապոնիայի խանութներում: Սեպտեմբերի 26-ին նոր iPhone-ները վաճառքի կհանվեն եւս քսան երկրներում, ներառյալ Ռուսաստանը, իսկ մինչեւ տարեվերջ հասանելի կլինեն 115 պետություններում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Apple продала 10 млн новых iPhone за первые 3 дня
Apple продала свыше 10 млн смартфонов нового поколения - iPhone 6 с экраном 4,7 дюйма и iPhone 6 Plus с экраном 5,5 дюйма - за первые три дня после старта продаж 19 сентября, говорится в сообщении компании.
Объемы продаж превысили ожидания компании, заявил гендиректор Apple Тим Кук. Он добавил, что компания могла бы продать намного больше iPhone при наличии более существенных запасов, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
В прошлом году за первые три дня были проданы 9 млн iPhone 5s и 5с. Разброс оценок аналитиков, опрошенных агентством Bloomberg, был существенным: один из экспертов (Карл Хоу из 451 Research) прогнозировал продажи от 12 млн до 15 млн устройств, но многие другие ожидали, что показатель не дотянет до прошлогодних 9 млн из-за дефицита предложения.
Как сообщалось, продажи новых iPhone стартовали 19 сентября в магазинах 9 стран "первой волны" - в США, Канаде, Великобритании, Франции, Германии, Австралии, Гонконге, Сингапуре и Японии. С 26 сентября шестые iPhone поступят в магазины в еще 20 странах, включая Россию, а к концу года будут доступны в 115 государствах, сообщает Apple.