Նանկինի պատանեկան խաղերում Հրաչիկ Բաբայանը նվաճել է արծաթե մեդալ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցի սանՀրաչիկ Բաբայանը Չինաստանի Նանկին քաղաքում ընթացող ամառային պատանեկան 2-րդ օլիմպիական խաղերումնվաճել է արծաթե մեդալ:
Հրացան 10 մետր մրցաձևի եզրափակիչ փուլում՝ 204.3 միավորով մեր հրաձիգն իրենից առաջ է թողել միայն չինացի հրաձիգին (209.3 միավոր):
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը:
Մերհրաձիգները խաղերին մասնակցում են Հայաստանի հրաձգության հավաքական թիմի գլխավոր մարզիչ ՍեյրանՆիկողոսյանի ղեկավարությամբ:

Грачик Бабаян – серебряный призер юношеских Олимпийских игр в Нанкине
Воспитанник ереванской детско-юношеской спортшколы по стрельбе Грачик Бабаян завоевал на 2-х летних юношеских Олимпийских играх в китайском Нанкине серебряную медаль.
На заключительном этапе соревнований – в стрельбе на дистанцию 10 м - наш стрелок уступил на 204,3 очка лишь китайскому спортсмену (209,3 очка). Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на министерство по вопросам спорта и молодежи РА.
Наши стрелки участвовали в этих Играх под руководством главного тренера сборной Армении по стрельбе Сейрана Никогосяна.