Ռուսաստանցիներն all inclusive համակարգը համարում են լավ հանգստի լավագույն ցուցիչը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական Momondo տուրիստական գործակալությունն առցանց սոցիոլոգիական հարցում է անցկացրել ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների շրջանում` պարզելու համար, թե նրանք ինչն են համարում լավագույն հանգստի կարեւորագույն ցուցիչ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով գործկալության կայքը, պարզվել է, ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների համար լավագույն հանգստի ամենակարեւոր ցուցիչը հյուրանոցներում գործող all inclusive համակարգն է: «Ձեզ համար լավ հանգստի ամենակարեւոր ցուցիչը ո՞րն է» հարցին զբոսաշրջիկների 44 տոկոսը նախապատվությունը տվելէ all inclusive համակարգին: 39 տոկոսը լավ հանգստի կարեւորագույն բաղադրիչ համարում է երեկույթները, 36 տոկոսը` նոր ծանոթությունները, իսկ 23 տոկոսը` գնումները:
Համաձայն հարցման, ռուսաստանցիները նախընտրում են այն հյուրանոցները, որտեղ գործում է all inclusive համակարգ, ինչը ենթադրում է, որ կարելի է օգտվել հյուրանոցում գործող բոլոր ռեստորաններից եւ սրճարաններից անվճար: Momondo-ն նմանատիպ սոցոլոգիական հարցում կատարել է 12 երկրում, որին մասնակցել է 12 հազար մարդ: Հետաքրքրական է, որ Եվրոպայում անցկացված սոցհարցումով բոլորովին այլ պատկեր է ստացվել: Օրինակ, Նորվեգիայում 10-ից մեկը, Ֆրանսիայում յուրաքանչյուր 4-րդը, իսկ ԱՄՆ-ում` յուրաքանչյուր 5-րդն է հաջողված հանգստի կարեւորագույն ցուցիչ համարում խմիչքի եւ ուտեստների անսահմանափակ օգտագործումը:

Половина россиян назвала all inclusive главным критерием хорошего отдыха
Почти половина туристов из России назвала систему all inclusive («все включено») важнейшим условием хорошего отдыха. Путешественники предпочли еду без ограничений шопингу, вечеринкам и новым знакомствам. Об этом сообщается в пресс-релизе туристического сервиса Momondo, который провел международный онлайн-опрос на тему удачных каникул, сообшает Арменпресс со ссылкой на сайт Momondo.
Путешественникам было предложено ответить на вопрос «Что для вас является атрибутом хорошего отпуска?». Около 44 процентов российских отпускников отметили систему «все включено», 39 процентов — развлечения и вечеринки, 36 процентов — новые знакомства, 23 процента — шопинг.
Выше вкусной еды и напитков в неограниченных количествах соотечественники поставили только возможность расслабиться (ее назвали важнейшим факторов 54 процента респондентов) и хороший сервис (47 процентов опрошенных).
Россия лидировала по любви к all inclusive среди всех стран-участниц опроса, несмотря на то, что система «все включено» родом из Европы. Большинство представителей Старого Света отметили, что предпочитают путешествовать самостоятельно и учитывают иные критерии. Так, лишь один из десяти участников исследования из Норвегии, каждый четвертый француз или каждый пятый американец считают еду и напитки без ограничений обязательной составляющей удачных каникул.
Исследование отпускных предпочтений было проведено momondo среди интернет-пользователей из 12 стран – России, США, Англии, Франции, Германии, Испании, Италии, Голландии, Дании, Швеции, Норвегии и Финляндии. В опросе приняли участие более 12 000 человек, в том числе около тысячи респондентов из России.