Amazon-ը հունիսի 18-ին կներկայացնի սեփական սմարթֆոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհի խոշորագույն ինտերնետ-մատակարար Amazon.com Inc.-ը պլանավորում Է այս ամսին ներկայացնել սեփական սմարթֆոնը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Bloomberg գործակալությունը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուր:
Մատակարարը Twitter-ի իր Էջում հայտնել Է, որ հունիսի 18-ին ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջեֆ Բեզոսը կանցկացնի միջոցառում, որի ընթացքում կներկայացնի նոր արտադրանքը:
Սեփական սմարթֆոնը կընդլայնի Amazon-ի կողմից թողարկվող սարքերի շարքը, որոնցում մատչելի կլինեն մատակարարի կողմից վաճառվող թվային գրքերը, երաժշտությունը եւ տեսագրությունները: Ներկայումս Amazon-ը թողարկում Է Kindle Էլեկտրոնային գրքեր եւ Kindle Fire պլանշետային համակարգիչներ:
Ըստ IDC հետազոտական ընկերության տվյալների՝ 2013 թվականին սմարթֆոնների համաշխարհային շուկան աճել Է 21 տոկոսով՝ մինչեւ 338,3 միլիարդ դոլար: Այդ շուկայում վաճառքների ծավալով համաշխարհային առաջատար Է դարձել Samsung Electronics-ը՝ 31 տոկոս բաժնով, երկրորդ տեղն զբաղեցնում Է Apple Inc.-ը (15 տոկոս), հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Amazon готовится представить собственный смартфон 18 июня
Amazon.com Inc., крупнейший в мире интернет-ритейлер, планирует в этом месяце представить собственный смартфон. Как передает Арменпресс, об этомсообщает агентство Bloomberg со ссылкой на осведомленный источник.
Ритейлер сообщил на своей странице в "Твиттере", что 18 июня главный исполнительный директор компании Джефф Безос проведет мероприятие, в ходе которого представит новый продукт.
Собственный смартфон расширит линейку устройств, выпускаемых Amazon, на которых будут доступны продаваемые ритейлером цифровые книги, музыка и видео. В настоящее время Amazon выпускает электронные книги Kindle и планшетные компьютеры Kindle Fire.
По данным исследовательской компании IDC, мировой рынок смартфонов в 2013 году вырос на 21% - до $338,3 млрд. Лидером по объему продаж на этом рынке в первом квартале 2014 года стала южнокорейская Samsung Electronics с долей в 31%, второе место занимает Apple Inc. (15%).