Հովիկ Աբրահամյանը վստահ է, որ հանրությունն իրեն հավատալու է
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության ծրագիրը հաստատվել է, և գործադիրը պետք է ձեռնամուխ լինի խոստումների իրականացմանը: Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: «Ես ձեզ խոստանում եմ, որ առաջիկայում կհանդիպեմ ձեզ հետ և երկար կզրուցենք: Կառավարության ծրագիրը հաստատվել է, և մենք պետք է քայլեր ձեռնարկենք մեր խոստումներն իրականացնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց վարչապետը:
Հարցին, թե արդյոք կտեղավորվե՞ն գործարարները իր տված ժամկետի մեջ, Աբրահամյանն ասաց․ «Ես ժամկետ չեմ տվել, ես առաջարկել եմ, որ իրար հետ մենք աշխատենք և երկրի առջև ծառացած մեր խնդիրներին լուծում տանք, ես էլ իրենց օգնելու եմ, աջակցելու եմ, և իմ խնդիրն է, որ իրենք օրենքի շրջանակներում աշխատեն»։
Դիտարկմանը, թե հանրությունը չի հավատում իր տված խոստումներին, վարչապետն ասաց, որ ինքը այդ տեսակետին համամիտ չէ։ «Դուք հանրության անունից ինչո՞ւ եք խոսում։ Գոնե ասեք` հանրության մի մասը։ Ես հավատում եմ, որ վստահելու է»,- ընդգծեց վարչապետը:
Նա պնդեց, որ իր կողմից որևէ ճնշում չկա և չի եղել գործարարների վրա, հատկապես` արդեն իսկ նախկին ՕԵԿ-ական պատգամավոր Կարեն Բոթոյանի, ով այսօր դուրս է եկել կուսակցությունից և խմբակցությունից։ «Ոչ, դուք չե՞ք զգում, որ դա իմ ձեռագիրը չի, որ ես որևէ մեկի վրա ճնշում գործադրեմ։ Կարող եմ խնդրել, համոզել, առաջարկել, հորդորել, բայց ճնշում գործադրել՝ ոչ»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանն ու տեղեկացրեց, որ Կարեն Բոթոյանն այսօր իրեն մոտեցել է ու ասել, թե առաջարկել են, որ ինքը դուրս գա խմբակցությունից և հավելել, որ ինքը կողմ է քվեարկելու կառավարության ծրագրին:

Hovik Abrahamyan is confident that society will trust him
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. The program of the Government was approved and the executive should take actions to the fulfillment of the promises. The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan stated this in a conversation with the journalists before the session of the Executive body of the Republican Party of Armenia. The Program of the Government was approved and we should take actions to realize our promises,'' the Prime Minister said as reported by Armenpress.
Hovik Abrahamyan answered the question on whether the businessmen will fit into the defined deadline: ''I have not given any deadlines, I offered to work with each other and give solutions of the faced problems of the country. I will help, assist them. Their work within the frames of the law is my problem''.
To the observation that the society does not believe his promises, the Prime Minister said that he does not agree with that view. ''Why do you speak on behalf of the society? At least say part of the society. I believe that it will trust,'' the Prime Minister underscored.