Իրականացել է պիցցայի հայ առաքիչի երազանքը. Էլեն Դեջեներեսի հաղորդման եթերում նա հանդիպել է Ջուլիա Ռոբերտսին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «The Ellen DeGeneres Show» հաղորդման վարող Էլեն Դեջեներեսը նորից անակնկալ է պատրաստել հայազգի Էդգար Մարտիրոսյանի համար, ով «Big Mama's & Papa's Pizza» պիցերիայի սեփականատերն է, և պիցցա էր առաքել Օսկարի 86-րդ մրցանակաբաշխության հյուրերին: Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Huffingtonpost-ը, Էլեն Դեջեներեսը բավականին առատաձեռն թեյավճար (1000 դոլար) էր տվել էդգարին, երբ «Օսկարի» հաջորդ օրը նա հյուրընկալվել էր նրա շոուին, այժմ էլ հաղորդավարուհին հայազգի ձեռնարկատիրոջը ծանոթացրել է իր սիրելի դերասանուհու` Ջուլիա Ռոբերտսի հետ:
Մայիսի 7-ին «The Ellen DeGeneres Show» հաղորդման ժամանակ Ջուլիա Ռոբերտսը թաքնվել է ու, երբ Դեջեներեսը Մարտիրոսյանին հրավիրել է բեմ, դերասանուհին անակնկալի է բերել նրան` հայտնվելով կողքին: Այդ ժամանակ հաղորդավարը հայտարարել է, որ Էդգարը շատ է սիրում Ջուլիա Ռոբերտսին:Մարտիրոսյանը ապշել է, երբ հասկացել է, թե ով է կանգնած իր կողքին: Նրա դեմքին հայտնվել է լայն ժպիտ, ու նա գրկել է դերասանուհուն, ապա համբուրել նրա ձեռքը:«Շատ հաճելի է նորից տեսնել Ձեզ: Ինչ գեղեցիկ արձագանք էր»,-ասել է Ռոբերտսը Մարտիրոսյանին: Շոուի բոլոր մասնակիցներին պիցցա են հյուրասիրել: Ու ամեն ինչ ուրախ է ավարտվել, քանի որ ավարտվել է պիցցա ուտելով:
Երևանի ժամանակով մարտի 2-ի լույս 3-ի գիշերը տեղի է ունեցել Օսկարի 86-րդ մրցանակաբաշխությունը, որը հագեցած էր բավականին հետարքրիր և հաճելի իրադարձություններով: Մրցանակաբաշխության թերևս ուշագրավ պահերից մեկն էլ այն էր, երբ այն վարող ամերիկացի հայտնի կատակերգու Էլեն Դեջեներեսը սկսեց պիցցա հյուրասիրել առաջին շարքում նստած գերաստղերին: Ինչպես հետագայում պարզվեց պիցցան առաքող սննդի սպասարկման կետերի ցանցը պատկանում է Լոս Անջելեսում ապրող ամերիկահայ գործարարի:

Сбылась мечта разносчика пиццы – американского армянина: на шоу Элен Дедженерес он встретился с Джулией Робертс
Ведущая The Ellen DeGeneres Show вновь приготовила сюрприз для Эдгара Мартиросяна, владельца пиццерии Big Mama's & Papa's Pizza – он доставил пиццу гостям 86-го фестиваля «Оскар».Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Huffingtonpost, Элен Дедженерес была щедра на чаевые (1000 долларов), когда на следующий день Эдгар стал гостем ее шоу. Она познакомила Эдгара с его кумиром – Джулией Робертс.
7 мая во время The Ellen DeGeneres Show Джулия Робертс спряталась, а когда Элен Дедженерес пригласила на сцену Мартиросяна, она неожиданно возникла рядом с ним. Вот тогда Элен Дедженерес и сообщила, что Робертс является любимой артисткой Эдгара, который от неожиданности не сразу понял, что происходит. Но потом на его лице появилась улыбка, он обнял Джулию и поцеловал ей руку. «Я счастлив видеть вас. Какой прекрасный момент!» - воскликнул Мартиросян. Всех участников шоу он угостил пиццей, что немало способствовало веселому финалу передачи.
В ночь на 3 марта состоялось вручение 86-й премии Оскар. Одним из занимательных моментов шоу был тот, когда известная ведущая Элен Дедженерес стала раздавать пиццу сидящим в первом ряду. Как потом стало известно, владельцем сети был житель Лос-Анджелеса, армянин Эдгар Мартиросян.