Սերժ Սարգսյանը Հայաստանի ասորական համայնքին շնորհավորել է Նոր տարվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին` Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահի ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի ասորիներին Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
Չեմ կասկածում, որ հայ և ասորի ժողովուրդների դարավոր հարևանությունը, բարեկամությունն ու մշակութային փոխներթափանցումները շարունակվելու են: Մենք փոխադարձաբար հարստացնելու և ուժեղացնելու ենք միմյանց:
Հաբ-Նիսանի տոնը, որ խորհրդանշում է բնության զարթոնքն ու պտղաբերությունը, թող հայաստանաբնակ ասորիներին բերի ուրախություն և երջանկություն: Թող գալիք տարին ձեզ համար լինի արդյունավետ ձեռնարկների, նոր նվաճումների տարի»:

Armenia’s President congratulates Assyrian community
YEREVAN, APRIL 1, ARMENPRESS: The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to the Assyrian community of Armenia on the occasion of Kha b' Nisan (the Assyrian New Year). The Department for Mass Media and Public Relations of the Armenian President’s Office informed Armenpress that the message of Serzh Sargsyan says in particular:
“I warmly congratulate the Assyrians of Armenia on the occasion of Kha b' Nisan.
I do not doubt that the centuries-old neighborhood, friendship and the cultural relations of the Armenian and Assyrian peoples will continue. We will mutually enrich and strengthen each other.
Let the Kha b' Nisan, which symbolizes the awakening of nature and fertility, bring to the Assyrians, living in Armenia, joy and happiness. Let the coming year be for you a year of efficient successes and new achievements”.