Արարատի մարզպետ կնշանակվի Արամայիս Գրիգորյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունն Արարատի մարզպետի պաշտոնում կնշանակի Արամայիս Գրիգորյանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` այդ մասին որոշման նախագիծն ընդգրկված է ՀՀ կառավարության հոկտեմբերի 10-ի նիստի օրակարգում: Մեկ այլ նախագծով` ՀՀ կառավարությունն Արարատի մարզպետի պաշտոնից կազատի Էդիկ Բարսեղյանին, ով հոկտեմբերի 7-ին հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել:
Արամայիս Գրիգորյանը վերջին խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ որպես պատգամավորության թեկնածու ընդգրկված էր Հայ հեղափոխական դաշնակցության համամասնական ցուցակում:

Aramayis Grigoryan to be governor of Ararat region
YEREVAN, OCTOBER 9, ARMENPRESS.The Government of Armenia will appoint Aramayis Grigoryan in the position of the governor of Ararat region. As reports Armenpress, the program of the decision about it, is marked in the calendar of the session of the Government of the Republic of Armenia to be held on October 10.
By another program, the Government of the Republic of Armenia will resign the former governor of Ararat region, Edik Barseghyan who introduced his resignation on October 7.
During the latest parliamentary elections, Aramayis Grigoryan as a candidate was included in the list of Armenian Revolutionary Federation.