Շառլ Ազնավուրը կօժանդակի լիբանանահայերի բարեգործական նախաձեռնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեյցարիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան, աշխարհահռչակ երգիչ Շառլ Ազնավուրը կսատարի լիբանանահայերի նշանավոր ոսկերչական «Եփրեմ» հաստատության բարեգործական նախաձեռնությանը:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Ռամկավար ազատականների պաշտոնաթերթը Բեյրութում, «Եփրեմ» հաստատությունը ոսկե ադամանդակուռ ապարանջան է թողարկել, որի վրա խաչքար է պատկերված: Նախաձեռնությունը բարեգործական նպատակ է ունի. «Խաչքար» ապարանջանի վաճառքից ստացված հասույթի 5 տոկոսը կտրամադրվի հայկական դպրոցների օգնության հիմնադրամին:
Հայ, ինչպես նաեւ օտար գնորդների ուշադրությունը ապարանջանի վրա սեւեռելու համար «Եփրեմ» հաստատության ներկայացուցիչները կապ են հաստատել Շառլ Ազնավուրի հետ, ով ողջունել է նախաձեռնությունը եւ խոստացել բոլոր հնարավոր եղանակներով աջակցել բարեգործությանը՝ հայկական դպրոցներին օգնելու համար:
Ոսկյա ապարանջանը պարուրված է հայկական այբուբենով, ամերիկահայ գրող Վիլյամ Սարոյանի խոսքերով եւ թանկարժեք քարերով:

YEREVAN, AUGUST 12, ARMENPRESS. The Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Armenia to Switzerland, renowned singer Charles Aznavourwill support the charity initiative of prominent Lebanese-Armenian "Yeprem" Jewelry Company.
As reports "Armenpress" citing the official newspaper of the Ramkavar Liberal Party (RAK) in Beirut, "Yprem" company has produced a golden bracelet ornamented with diamond. There is a cross-stone depicted on the bracelet. The initiative seeks charity purposes. 5 percent of the "Cross-Stone" bracelet's sale will be directed to the foundation providing assistance to the Armenian schools.
In order to attract the attention of the Armenian and foreign buyers "Yeprem" company representatives got in touch with Charles Aznavour, who welcomed the initiative and promised to spare no effort to support the charity initiative and assist the Armenian schools.
Armenian chansonnier, singer, composer, film actor and social activist Charles Aznavour (Shahan Vaghinak Aznavouryan) was born in Paris in 1924 to a family of Armenian migrants Mikayel and Knar Aznavouryans.