Շառլ Ազնավուրը կօժանդակի լիբանանահայերի բարեգործական նախաձեռնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեյցարիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան, աշխարհահռչակ երգիչ Շառլ Ազնավուրը կսատարի լիբանանահայերի նշանավոր ոսկերչական «Եփրեմ» հաստատության բարեգործական նախաձեռնությանը:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Ռամկավար ազատականների պաշտոնաթերթը Բեյրութում, «Եփրեմ» հաստատությունը ոսկե ադամանդակուռ ապարանջան է թողարկել, որի վրա խաչքար է պատկերված: Նախաձեռնությունը բարեգործական նպատակ է ունի. «Խաչքար» ապարանջանի վաճառքից ստացված հասույթի 5 տոկոսը կտրամադրվի հայկական դպրոցների օգնության հիմնադրամին:
Հայ, ինչպես նաեւ օտար գնորդների ուշադրությունը ապարանջանի վրա սեւեռելու համար «Եփրեմ» հաստատության ներկայացուցիչները կապ են հաստատել Շառլ Ազնավուրի հետ, ով ողջունել է նախաձեռնությունը եւ խոստացել բոլոր հնարավոր եղանակներով աջակցել բարեգործությանը՝ հայկական դպրոցներին օգնելու համար:
Ոսկյա ապարանջանը պարուրված է հայկական այբուբենով, ամերիկահայ գրող Վիլյամ Սարոյանի խոսքերով եւ թանկարժեք քարերով:

0Шарль Азнавур поддержит благотворительную инициативу ливанских армян
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Швейцарии, всемирно известный французский певец Шарль Азнавур выступил в поддержку благотворительной инициативы известной ювелирной фирмы ливанских армян «Епрем».
Как сообщает Арменпресс, ссылаясь на официальные печатные органы «Рамкавар-Азатакан» в Бейруте, ювелирная фирма «Епрем» изготовила золотой браслет с бриллиантами, на котором изображен крест. Инициатива преследует благотворительную цель: 5% суммы от продажи этого браслета будет выделено фонду на оказание помощи армянским школам.
Для привлечения внимания армянских и иностранных покупателей к этому браслету, представители «Епрем» установили связь с Шарлем Азнавуром, который приветствовал и поддержал эту инициативу, пообещав всеми способами содействовать этой благородной цели во имя помощи армянским школам.
На золотом браслете, украшенном бриллиантами и другими драгоценными камнями, выгравированы также буквы армянского алфавита и высказывание великого американского писателя армянского происхождения Вильяма Сарояна.