Նիդերլանդների ամենատարեց տղամարդ Սերոբ Միրզոյանը բոլորել է 107 ամյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիդերլանդների ամենատարեց տղամարդը` հայազգի Սերոբ Միրզոյանը, դարձել է 107 տարեկան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Միրզոյանի մասին տեղեկություն կա նույնիսկ Վիքիպեդիայում` Նիդերլանդների ամենատարեց մարդկանց ցուցակում: Նա ծննդյան տարեդարձը նշել է հուլիսի 1-ին:
Սերոբ Միրզոյանը ծնվել է 1906 թվականին Դիարբեքիրում (Տիգրանակերտ): Այստեղից ընտանիքը տեղափոխվել է Իրաք, իսկ 1996 թվականից էլ` Նիդերլանդներ և հաստատվել Ամերսֆորթ քաղաքում: Ամենատարեց հոլանդացու «տիտղոստ» կրող Միրզոյանն իր 107-րդ ամյակը նշել է ընտանիքի հետ: Նրան շնորհավորելու է գնացել Ամերսֆորթի քաղաքապետ Լուկաս Բոլսիուսը:

Netherlands' oldest man Serob Mirzoyan is 107
YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS: The oldest man in the Netherlands, the Armenian Serob Mirzoyan became 107. As reported by Armenpress, there is information about Serob Mirzoyan even in the Wikipedia, in the list of the oldest people of the Netherlands. His birthday is on July 1.
Serob Mirzoyan was born in 1906 in Diarbekir (Tigranakert). His family moved from here to Iraq and in 1996 – to Amersfoort, the Netherlands. The holder of the oldest Dutch title Serob Mirzoyan celebrated his 107th anniversary with his family. The Mayor of Amersfoort Lucas Bolsius visited and congratulated Mirzoyan.